Açılış programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Köprübaşı Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Salih Fazla ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Açılış öncesinde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Kutlu doğum haftasının içindeyiz. Böyle bir hafta içerisinde böyle bir mekanın açılması “Camiler Hayat Olsun” projesi içerisinde önemli bir yer işgal etmesi bizleri mutlu ediyor. Burada katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Tüm camilerimizde planlı bir şekilde sosyal donatının olabilmesi, soru cevap, sohbet zaman zaman dinlenme bölümünün, yeme içme bölümünün olması çok önemlidir. Bunları tüm camilere yaygınlaştırmak gibi bir görevimiz olduğunu biliyoruz. Bu güzel mekan hazırlanırken hedef buydu, bu güzel sonuç. Bizimde mekana katkı sunmak adına yapacağımız çalışmalar var. Onları değerlendirip sizlerle beraber yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

      Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu,  camilerin ibadet sonrası terk edilen yer olmaması gerektiğini söyledi.

      Müftü Kolukısaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Camilerimizde bu tür sohbet edilecek mekanların olması çok önemli. Camilerimizin namaz kılındıktan sonra hemen çıkılan yer olmaması, hiç olmazsa böyle bir cemaatimizin çay içebileceği, sohbet edebileceği yerler olmalı. Öte yandan bazı camilerimizde hanımlara hem de engellilere karşı camilerimizde görevlerimiz var. 4 yıl önce orta cami yanında engellilere yönelik ihtiyaç giderme yeri yapmıştık. Bu diğer camilerde de olmalı. Engellilerinde abdest alacağı, ,ihtiyaç gidereceği yerler olmalı. Her türlü haklardan onlarında istifade etmelidir” dedi.

Konuşmaların ardından  çok amaçlı salonun açılış kurdelesi Başkan Tekintaş, Ordu Müftüsü Kolukısaoğlu ve Dernek Başkanı Salih Fazla tarafından kesildi.Haber Merkezi