Yarından itibaren kadın üreticilerimiz ürünlerini Kadın Üretici Pazarı'nda hemşehrilerimizle buluşturabilecek" dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, seçim çalışmalarında kendisine iletilen pazar talebi vaadi için harekete geçti. Başkan Tepe, yarından itibarem çoğunluğu kırsal mahallelerden gelen kadın üreticilerin, ürünlerini halka kolay bir şekilde ulaştırılması için Altınordu Belediyesi'nin altında yer alan kapalı pazar alanını yeniden hizmete açtı. İlk etapta perşembe günleri kurulacak pazar, vatandaşların da taze sebze ve meyvelere ulaşmasını sağlayacak.

Kadın Altınordu Pazar

Vatandaşlar İstedi

Seçim döneminde vermiş olduğu sözleri birer birer yerine getirerek, halkın hizmetine sunduklarını belirten Tepe, "Çoğunluğu kadınlarımızdan oluşan kırsal üreticilerimizin pazar yeri sorununa çözüm üretiyoruz. Daha önce belediyemizin zemin katında bulunan pazar yerini vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeniden hizmete açıyoruz. Yarından itibaren kadın üreticilerimiz ürünlerini Kadın Üretici Pazarı'nda hemşehrilerimizle buluşturabilecek" diye konuştu.

Yarın ilk Pazar kurulacak

Başkan Tepe, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk etapta sadece perşembe günleri hizmet verecek pazar alanımızla üreticilerimizi soğuk, yağmur ve güneş gibi mevsim etkilerinden de korumuş olacağız. Çeşme ve tuvaletin de yer aldığı kapalı pazar alanımızda tüm düzenlemelerimizi gerçekleştirdik. Yarından itibaren her perşembe hem üreticilerimizi hem de vatandaşlarımızı pazarımıza bekliyoruz. Kadın Üretici Pazarımız hayırlı uğurlu olsun." haber merkezi