Altınordu Belediyesi, bu yıl farklı tarihlerde lisans, ön lisans ve ortaöğretim grupları için gerçekleşecek 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) öncesinde sınava hazırlanan adayların genel konuları tekrarlayabilmesi amacıyla 'KPSS Genel Tekrar Kampı' başlattı. İlk gün yüzlerce adayın katılım gösterdiği ve salonu tıklım tıklım doldurduğu kampta, adaylar verilen eğitimlerden memnuniyet duyduklarını söyledi. 

Altınordu Belediyesi, her alanda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Her seviyede adayların KPSS’ye daha iyi hazırlanmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen ücretsiz 'KPSS Genel Tekrar Kampı' bugün start altı. Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Emrah Vahap Özkaraca’nın anlatımıyla ‘Vatandaşlık’ dersi ile başlayan eğitimlere yüzlerce aday katıldı. 4 gün boyunca saat 09.30 ile 18.00 arasında alanında uzman eğitmenler tarafından katılımcılara sınavda başarı sağlamaları için gerekli olan temel bilgiler ve stratejiler öğretilecek. Kampta, genel yetenek ve genel kültür konuları detaylı bir şekilde işlenecek.

Ulaş Tepe: Herkese Dokunacağız 

Kampa katılarak öğrencilerle başarı dileklerini paylaşan Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Bu yıl bir ilki gerçekleştirdik. Altınordu Belediyesi farklı etkinliklerle bu kentte yaşayan herkesin yaşamına dokunacak. Katılımın oldukça fazla olduğunu görüyorum. Belediye olarak memnunuz ancak bu kadar arkadaşımızın atama için bekliyor olması elbette bizleri düşündürüyor. Umarız önümüzdeki yıl herkes atanmış olur. Girecek olduğunuz sınavda hepinize yürekten başarılar diliyorum” dedi. 

Adaylardan teşekkür 

Salonu tıklım tıklım dolduran adaylar, verilen eğitimden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kampa katılan Salih Kahraman, eğitimlerin verimli geçtiğini söyledi. Belediyenin ilk defa böyle bir çalışma yaptığını kaydeden Kahraman, “Ben bu sene derslere çalışamadığım için Altınordu Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen KPSS Genel Tekrar Kampı’na katılmak için geldim. İlk defa Vatandaşlık dersi görüyorum. Çok verimli ve iyi hocalar getirilmiş. Şu ana kadar eğitimler güzel geçti. İnşallah bu kampın sınavda karşılığını alabiliriz” dedi.

Gerekli bir organizasyondu 

Pınar Öztürk de, “Bu kamp biz adayların gerekliydi. Çünkü imkanı olan veya olmayan bir sürü arkadaşlarımız var. Sınava yakın bir süreçte ücretsiz olarak böyle bir tekrarın olması çok değerli. Bugünkü eğitimlerle birlikte genel bir bakış açısı kazandım. Hocamızın bunlara değinmesi de çok güzeldi. Bu nedenle Altınordu Belediyesi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Faydalı Olacak 

Atama bekleyen İngilizce Öğretmeni Samime Kaçmaz, “Ben öncelikle Altınordu Belediye Başkanımız Ulaş Tepe’ye böyle bir etkinliğe öncü olduğu çok ama çok teşekkür etmek istiyorum. Bugün ilk tekrar derslerimizi yapmaya başladık. Bu şekildeki bir etkinliğe katılmak beni çok mutlu etti. Bu eğitimlerin bize faydası olacağını düşünüyorum. Çünkü bazı derslere çalışamamıştım. Bir eğitim temelim var ama buradaki derslerle eksik bilgilerimi tamamlıyorum” ifadelerin bulundu.

Bilgiler tazeleniyor 

2014 yılından bu yana KPSS Sınavlarına girdiğini belirten Şeydanur Çevik, şöyle konuştu: “Altınordu Belediyesi’nin şehrimize getirdiği öğretmenleri ben sosyal medyadan takip ediyordum. Alanlarında gerçekten uzman olan, bizlere çok fazla katkısı olacak olan öğretmenleri seçerek buraya getirmişler. Onların burada olmasının mutlaka sınavda avantajını göreceğiz. Benim için bu eğitimler tekrar oluyor. Bilgimi tazeliyorum. Altınordu Belediyesi’nin yapmış olduğu bu kampın ücretsiz olması gayet güzel. Çünkü eğitimlere ücret veremeyen vatandaşlar var. Bu nedenle ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

Öte yandan kamp; 2 Temmuz’da Tayfun Fazla ile Türkçe, 4 Temmuz’da Aydın Yüce ile Tarih ve 5 Temmuz’da Koray Karameşe ile Coğrafya eğitimleriyle devam edecek. Haber merkezi 

Editör: Soner Özdemir