FOX TV ekranında yayınlanan Yabani dizisinde Alaz'ın bulduğu kuradux ilacının ne işe yaradığı dizinin sevenleri ve hayranları tarafından merak ediliyor. Peki, Kuradux nedir ne işe yarar? İşte detaylar...

Kuradux nedir ne işe yarar?

FOX TV ekranında yayınlanan Yabani dizisinde Alaz'ın bulduğu kuradux ilacı hakkında net bir bilgi yok. Dizi senaristleri bu ilacı ve işlevini tam olarak açıklamadılar. Ancak dizide Alaz ve babası arasında geçen sahnede babası ilacı Alaz'ın annesini uyuşturmak için verdiğini söyleyebiliriz. Çünkü Alaz, ilac sahnesinde "ilacın 1 tanesi bile deveyi yere serer" diyor.

Yabani dizisinde yer alan ilacın "Kuradux" ismi senaristler tarafından uydurma bir isim olacağını ön görülüyor. 

Kuradux ilacını internet dünyasında arattığınız zaman hiç bir sonuç çıkmamamaktadır. Bu da ilacın uydurma bir isim olduğu ve tamamen dizi için konu olduğu düşünülüyor.

FOX TV ekranlarında yayınlanan Yabani dizisinin reytingleri de oldukça iyi gidiyor. Dizi, ilk bölümünden itibaren Fox'un en çok izlenen dizilerinden biri oldu. Sosyal medyada da dizinin hakkında çok fazla konuşuluyor ve izleyiciler tarafından büyük bir ilgi görüyor.

İşte Alaz ve babası arasında geçen o ilaç sahnesi;

Yabani Dizisi Hakkında Bilgiler

Tür: Dram Yapım Şirketi: NTC Medya Yapımcı: Fatih Aksoy & Mehmet Yiğit Alp Yönetmen: M. Çağatay Tosun Senaryo: Hilal Yıldız Yayın Tarihi: 14 Eylül 2022 Yayın Kanalı: FOX

Konu:

Yabani dizisi, köklü bir aileden kaçırılıp sokaklara düşen bir gencin, yıllar sonra evine dönmesi ile kendini yeniden var etme mücadelesini anlatıyor. Varlıklı bir ailede dünyaya gelen Yaman'ın hayatı, kaçırılmasıyla alt üst olur. Varlıklı yaşantısı bir anda yok olan Yaman, kendisini sokaklarda bulur. Yıllar sonra, Yaman evine döner ve geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Ailesini ve sevdiklerini geri kazanmak için mücadeleye girişen Yaman'ın yolu, Rüya ile kesişir. Rüya da kendi geçmişiyle yüzleşmeye çalışan bir genç kadındır. İki yaralı ruh, birbirlerinde şifa ve umut bulur.

Oyuncular:

  • Halit Özgür Sarı - Yaman
  • Simay Barlas - Rüya
  • Yurdaer Okur - Serhan Soysalan
  • Dolunay Soysert - Neslihan Soysalan
  • Bertan Asllani - Alaz Soysalan
  • Tayanç Ayaydın - Akif
  • Şebnem Hassanisoughi - Şebnem
  • Sezer Arıçay - Cesur
  • Rojbin Erden - Asi

Reytingler:

Yabani dizisi, ilk bölümünden itibaren izleyicilerin beğenisini kazandı. Dizi, FOX'un en çok izlenen dizilerinden biri haline geldi.

Eleştiriler:

Yabani dizisi, sürükleyici hikayesi ve başarılı oyunculuklarıyla genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Dizinin, klasik bir intikam hikayesi olmasının ötesinde, aile, sevgi ve geçmişle yüzleşme gibi temaları da işlemesi takdir edildi.

Ödüller:

Yabani dizisi, 2023 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri'nde "En İyi Drama Dizisi" ve "En İyi Drama Erkek Oyuncu" (Halit Özgür Sarı) ödüllerini kazandı.

Editör: Kerim Gültaş