A Milli Erkek Voleybol Takımı, 28 Nisan 2024 tarihinde Ankara’da kampa girecek. Filenin Efeleri, 10-14 Mayıs 2024 tarihlerinde ise İtalya Milli Takımı’nın davetlisi olarak İtalya’nın Cavalese kentine giderek bir turnuvaya katılacak. Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı'nda başantrenör Cedric Enard aday kadroyu açıkladı. 16 kişilik aday kadroda yer alan isimlerden bir tanesi ise bu sezon Ordu ekibi Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor formasını Axa Sigorta Efeler Ligi'nde terleten Arda Bostan oldu.

Arda Bostan

Milliler, İtalya yapacağı kampın ardından 18 Mayıs 2024 tarihinde Milletler Ligi (VNL) 1. ayağı karşılaşmaları için Antalya’ya gidecek. A Milli Erkek Voleybol Takımı, Antalya’da 21 Mayıs’ta Kanada, 23 Mayıs’ta Hollanda, 25 Mayıs’ta Fransa ve 26 Mayıs’ta A.B.D. ile karşılaşacak. 1 Haziran 2024 tarihinde Japonya’nın Fukuoka şehrine gidecek olan Milliler, VNL 2. ayağı müsabakalarında 5 Haziran’da Slovenya, 6 Haziran’da Polonya, 8 Haziran’da İran ve 9 Haziran’da Almanya ile karşılaşacak. 15 Haziran 2024 tarihinde Milletler Ligi’nin son ayağı müsabakaları için Slovenya’nın Ljubljana şehrine gidecek olan Milliler, burada 18 Haziran’da Bulgaristan, 20 Haziran’da Arjantin, 21 Haziran’da Sırbistan ve 23 Haziran’da İtalya ile karşılaşarak Milletler Ligi grup etabı müsabakalarını tamamlayacak. Milletler Ligi Finalleri, 27-30 Haziran 2024 tarihlerinde Polonya’nın Lodz şehrinde oynanacak.

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı kadrosunda yer alan isimlerden bir tanesi olan Arda Bostan, Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, Danimarkalı pasör Mikkel Hoff'u karşılığında Fransa'nın Narbonne Volley takımından devre arasında transfer edilmişti. İşte Milli Takım kadrosu:

Pasörler: Arslan Ekşi, Murat Yenipazar, Arda Bostan
Smaçörler: Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Burutay Subaşı, Efe Bayram
Orta Oyuncular: Vahit Emre Savaş, Mert Matiç, Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül
Pasör Çaprazları: Adis Lagumdzija, Kaan Gürbüz
Liberolar: Volkan Döne, Berkay Bayraktar