Kulüp tarihinde daha önce mücadele ettiği iki sezonda da Play-Off oynama başarısı göstererek bu sezonun başında değişen yönetim ve teknik heyetle birlikte direkt şampiyonluk hedefleyen Orduspor 1967 A.Ş., beklentilerin gerisinde kalmıştı. Hiç maça çıkarmadan gönderiği Muzaffer Taşkın'ın ardından Cüneyt Tiryaki ve Bülent Demirkanlı ile de yollarını ayrırarak göreve Sinan Yücer'i getiren Orduspor 1967 A.Ş.'de devre arası hazırlık maçlarının sonucu tatmin etmezken, yönetimin ise şampiyonluk beklentisi devam ediyor.

Sinan Yücer-5

Bu sezona ilk dört maçta dört mağlubiyetle başladıktan sonra toparlanarak Play-Off potasını zorlayan Orduspor 1967 A.Ş., ligin ilk yarısını 17 puanla 8.sırasında tamamlamıştı. Mutlak şampiyonluk parolası ile başladığı sezonun ilk yarısını Play-Off potasının dışında bitiren Orduspor 1967 A.Ş.'de devre arasında şu ana kadar 9 transfer yapıldı. Antalya Belek'te hazırlık maçları yapan ve 4-2 kazandığı ilk hazırlık maçının ardından 4-3 ve 5-2 kaybeden Orduspor 1967 A.Ş.'de son yapılan paylaşım ise dikkat çekti.

Orduspor 1967 A.Ş.-57

Yeni teknik direktör Sinan Yücer ile sezonun ikinci yarısına hazırlanan Orduspor 1967 A.Ş.'de Sinan Yücer'in yer aldığı fotoğrafa paylaşımına 'Şampiyonluk en çok bize yakışacak' yazısı yazılırken, Orduspor 1967 A.Ş. ise liderin 21 puan gerisinde yer alıyor. Orduspor 1967 A.Ş., sezonun ikinci yarısının ilk maçını 14 puanlı Sultanbeyli Belediyespor ile deplasmanda oynayacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ