2023 Süper Kupa Finali öncesinde stadyuma giden taraftarların üzerinde yer alan Mustafa Kemal Atatürk baskılı tişörtlere izin vermeyen Suudi Arabistan yetkililerin aynı zamanda İstiklal Marşı okunma konusunda da Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmeler yaptığı öğrenilirken, hem Galatasaray hem de Fenerbahçe'nin final maçı için ısınmaya çıkacağı Mustafa Kemal Atatürk tişörtüne de izin çıkmayınca iki takım da stadyuma gitmedi.

Mehmet Demirkol

İki takımın Süper Kupa Finali için stadyuma gitmek yerine Türkiye'ye dönme konusunda girişimlere başlarken, maçın iptali ile ilgili olarak Socrates Dergi Youtube kanalında Mehmet Demirkol yaptığı açıklamada “Dünyada her yerde haberi çıktı. Herkes maçın ertelendiğini biliyor, TFF hariç. TFF maçın ertelendiğini açıklayabilecek inisiyatife bile sahip değil. Peki o zaman tavrınız buysa, eğer yiyorsa iki takımı da hükmen mağlup ilan edin. Buyurun. Er meydanı.” dedi.

Mehmet Demirkol'dan Mehmet Büyükekşi Paylaşımı ''Levent Kırca Tiplemesi Gibi'' Mehmet Demirkol'dan Mehmet Büyükekşi Paylaşımı ''Levent Kırca Tiplemesi Gibi''

Mehmet Demirkol aynı zamanda yaptığı sert açıklamada "Biz 100 yıl önce kararımızı vermiş bir ülkeyiz. Benim ulusum adına sen Suud ile Atatürk pazarlığı yapıyorsun ya! Sana bu yetkiyi kim verdi lan? Kimsiniz oğlum siz? Nasıl yapabilirsin bunu?'' açıklamasını yaptı. Mehmet Demirkol canlı yayında yaptığı açıklamalar ile taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı.

SAMET KARADAĞ


 

Editör: Samet Karadağ