Perşembe Yaylası Ordu'nun Aybastı ilçesinde yer alır. Ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan Perşembe Yaylası, yaz mevsiminde yeşilin en güzel halini görebileceğiniz birbirinden ilginç menderesleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Perşembe Yaylası Tarihi

 Yapılaşmanın yasak olduğu Perşembe Yaylası Dünya Mirası olarak korunması aracılığıyla 1991 yılında Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Turizm Merkezi açısından önemli bir yere sahip olan Perşembe Yaylası Türklerin Malazgirt zaferinden sonra Anadolu'ya ilk yerleştiği yaylalardan birisidir. Şelaleleri ile ünlüdür.

Perşembe Yaylası Nerede?

 Perşembe Yaylası ordunun Aybastı ilçesinde yer almaktadır. Toplu taşıma aracı kullanarak ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Perşembe ilçesinden Perşembe yaylasına gitmek için oradaki minibüsleri ve otobüsleri Tercih edebilirsiniz. Gitmek yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Perşembe Yaylasında Nerede Kalınır?

Apart ve pansiyonların konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz ihtiyaçlarınız için her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz marketler restoranlar bulunmaktadır. Perşembe Yaylası, doğal severlerin vazgeçemeyeceği yeşilin her tonunu görmek isteyenlerin unutamayacağı bir yayladır.

Ordu'ya geldiğinizde Menderesler Diyarı Perşembe yaylasını görmeden gitmeyiniz.