31 Ağustos 2022 tarihinde ani vefat ile ebediyete intikal eden merhum Hüseyin Bayrak, 2019 mahalli idareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Altınordu Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmişti.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in girişimleriyle merhum Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Bayrak’ın adı verilen Park, oyun grupları, yürüyüş yolları, kauçuk zemin kaplama, aydınlatma sistemi, çevre korkulukları, banklar ve kamera sistemi yerleştirilerek çocuklar için güvenli bir yaşam alanına dönüştürüldü.

Bunu bir sorumluluk olarak gördük

Açılışta konuşan Başkan Aşkın Tören, “Altınordu’muza sevgiyle ve fedakarlıkla hizmet etmiş olan kıymetli meclis üyemiz, merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizin adını taşıyan Parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Hüseyin Kardeşimiz, hayatı boyunca ülkemize ve memleketimize hizmet etmekten asla kaçınmayan, şehrimizce sayılan, sevilen ve bu şehrin insanları için değer üreten kıymetli bir mesai arkadaşımızdı” dedi.

Saygıyla anıyorum

Başkan Tören, “Merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizin beklenmedik ani vefatı bizleri derinden üzdü. Onun adını ve anısını şehrimizde yaşatmayı Altınordu Belediyesi olarak bir sorumluluk bildik ve bu parka Hüseyin kardeşimizin ismini verdik. Bu park, çocuklarımızın güvenle oynayabilecekleri, eğlenebilecekleri ve bir arada vakit geçirebilecekleri bir sosyal alan olacak. Hüseyin Bayrak Çocuk Parkı, kentimizin hem bir hafıza merkezi olacak hem de çocuk seslerinin, neşesinin yaşadığı yer olacak. Bu vesile ile merhum Hüseyin Bayrak kardeşimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun” diye konuştu.

Törende konuşan CHP Altınordu Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Sami Torun, “Bugün çok hüzünlü bir gün bugün Altınordu Belediyemizin meclisimizin son toplantısını yaptık. Biz bu yola Hüseyin kardeşimle beraber başlamıştık. Onu unutmak mümkün değil. Hüseyin’i hep gülen yüzüyle gönlümüzde saklayacağız.” Dedi. Haber merkezi

Altınordu Belediyesi Kırsalda Altınordu Belediyesi Kırsalda

Editör: Soner Özdemir