Mert Demir Kimdir?

Mert Demir, 26 Aralık 1993'te İstanbul'da doğan Türk şarkıcı, söz yazarı, prodüktör, yapımcı ve aranjör. Farklı tarzlardaki müziğiyle 2010'lu yılların sonundan itibaren dikkat çeken Demir, "O Ses Türkiye" yarışmasıyla tanınmaya başlamıştır.

Mert DemirMert Demir'in Müzik Kariyerine Başlangıcı

Mert Demir, 14-15 yaşlarında gitar çalmaya başladı ve lise yılları boyunca müzikle ilgilenmeye devam etti. 2011 yılında "O Ses Türkiye" yarışmasının ilk sezonuna katıldı ancak ilk turda elendi. 2013 yılında tekrar başvurduğu yarışmada ise tüm jürileri döndürmeyi başardı ve yarı finale kadar yükseldi.

Mert Demir'in Profesyonel Müzik Kariyeri

Yarışmadan sonra FadeOut Müzik bünyesine katılan Mert Demir, "Unutamadım Adını" adlı ilk teklisini yayınladı. Bu parça ile birlikte söz yazarlığı ve beste üretimine profesyonel olarak başlayan Demir, ilerleyen dönemlerde prodüktörlük ve aranjörlük de yapmaya başladı.

Mert Demir, bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atmıştır. 2019 yılında "Bak Kollarım Burada" adlı ilk albümünü, 2021 yılında ise "Kimim Lan Ben?" adlı ikinci albümünü yayınlamıştır. 2020 yılında yayınladığı "Kimim Lan Ben?, Part 1" ve "Kimim Lan Ben?, Part 2" EP'leri de büyük ilgi görmüştür.

Mert Demir'in Son Çalışmaları

Mert Demir, 2021 yılında Melike Şahin ile birlikte "Pusulam Rüzgar", 2022 yılında ise Mabel Matiz ile birlikte "Antidepresan" adlı teklileri yayınlamıştır. Bu tekliler, Spotify'da en çok dinlenenler arasına girmiştir.