2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de adını son 12 takım arasına yazdırarak önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig'de yer almayı başaran ve akabinde Çeyrek Finale kadar yükselme başarısı gösteren Kabadüz Belediyespor'da, sezon bitmesiyle birlikte futbolcular takımdan ayrılmaya başladı. Geçen sezon başında da birçok ayrılığın yaşandığı ve son haftalarda kurulan kadro ile Çeyrek Finale kadar takımın başarılı sezon finali yaptığı Kabadüz Belediyespor'da, Mert Şahin de takıma veda etti.

Futbola 52 Orduspor Futbol Kulübü altyapısında başlayan Mert Şahin'in asıl yıldızı Demirspor altyapısında parlarken, 2000 doğumlu futbolcu Ordu'da Demirspor altyapısında sayısız başarı elde etmişti. Ali Haydar Demir'in ekibi Demirspor'da 8.5 sezon forma giyen Mert Şahin, 2022-2023 sezonun devre arasında Kabadüz Belediyespor'a transfer olmuştu.

İlk transfer olduğu sezon Kabadüz Belediyespor formasıyla üçlü final oynama başarısı gösteren Mert Şahin, bu sezon ise Çeyrek Finale yükselen takımın parçası olurken kariyerinde son dönemlerde Play-Off heyecanı yaşayan futbolculardan birisi oldu. Mert Şahin'in yeni sezonda hangi takımda forma giyeceği ise merak edilmeye başlandı.
 

Editör: Samet Karadağ