MHP heyeti, engellilerin el emeği yaptıkları ürünlerden de alarak destek olarak örnek davranış gösterdiler.

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Ordu Şube Başkanı Selma Gülseren’i ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret eden MHP heyetine ilgi ise hayli yoğun oldu.

Ziyarette taleplerini dile getiren TSD Ordu Şube Başkanı Selma Gülseren; “Engelli kardeşlerimiz sosyal yaşamdan kopmamak için kendilerini becerileri kapsamında geliştirmek adına ellerinden geldiğince maharetleri ölçüsünde el emeği ürünlerini ortaya koyuyorlar.

Bizlerde bu ürünlerini ev ekonomilerine destek ve katkı sağlamak için ürünlerimizi sergilemek ve satışa arza dönüştürmek istiyoruz. Yerel yönetimlerden bu ürünlerimizi satabilecek yer tahsisi talebinde bulunmamıza rağmen olumlu bir cevap alamadık.
Bu sorunumuzu MHP Ordu Milletvekili Sayın Naci Şanlıtürk’ün çözebileceğine yürekten inanıyoruz. Sizlerin vasıtasıyla bu sorunumuzu Sayın Milletvekilimiz Naci Şanlıtürk’e çözüm noktasında iletirseniz çok müteşekkil kalırız” dedi.

Başkan Gülseren’in taleplerini not alan MHP Heyeti adına konuşma yapan İl Kadın Kolları Başkanı İrem Yıldız Gürsoy’da sorun ve talebin yakinen takipçisi olacaklarını ifade ederek; “Yaptığınız bu çalışma çok önemli ve kıymetli bir meşakkattir. Elbette bu emeğe ve hizmete kayıtsız kalamayız. Dolayısıyla aynı hassasiyeti Sayın Milletvekilimiz Naci Şanlıtürk’te fazlasıyla gösterecektir. Bizlerde sizlerin arkasında durarak bu tür faaliyetlerinize her zaman destek olacağımızın sözünü veriyoruz” diye konuştu.

MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik ise burada yaptığı konuşmada İlçe Başkanı Dinçer Kurucu ile birlikte yalnız Altınordu’da değil, Ordu genelinde tüm engelli vatandaşların istihdama yönelik bütün çalışmalarına sonuna kadar destek olacaklarının sözünü verdi.

Editör: Atakan Öztürk