52 Orduspor Futbol Kulübü'nün de yer aldığı 3.Lig 1.Grup'ta Play-Off için son bileti alması beklenen Edirnespor'da ligin bitmesine son iki hafta kala futbolcular resti çekti. Teknik Direktörlüğü son iki sezonda Orduspor 1967 A.Ş.'yi Play-Off'a taşıyan isim olan Cahit Erçevik'in yaptığı Edirnespor'da aynı zamanda Ordulu futbolcu Yağız Berkay Hazar da forma giyerken, 29.haftada oynanacak olan Mardin 1969 Spor maçı öncesinde futbolcular yaptığı ortak açıklama ile adeta ayrılık sinyali verdi.

Edirnespor futbolcuları, taraftarlar ve spor kamuoyunun bilgisine sundukları ortak açıklamada ''Bilindiği üzere sezon başından itibaren maddi sıkıntılarla boğuştuğumuz kulübümüzde seçim öncesi ve şu anda verilen sözler tutulmamıştır. Üzülerek söylüyoruz ki sezon başından itibaren ödenmeyen maç başı ücretleri ve yine ödenmeyen son üç maçın primleri artık biz futbolcular ve teknik heyeti çıkmaza sürüklemiştir. Takımın şu an ki konumu ve Play-Off potasındaki durumu, hedefe giden mücadelemize kimsenin destek olmaması, aksine köstek olması bizi derinden üzmüştür. Bu önemli maç öncesi, sorunların giderilmemesi halinde mücadelemize nokta koyup şehri terk edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın'' ifadeleri yer aldı.

TFF 3.Lig 1.Grup'ta mücadele eden Edirnespor ligin bitimine iki hafta kala ligde 43 puanla 6.sırada yer alırken bu hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde ligde 37 puanda yer alan Mardin 1969 Spor'u konuk edecek.