İl Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına, Vali Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Altınordu İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk ve Altınordu ilçesi emniyet sorumluluk alanındaki 22 mahalle muhtarı katıldı.

Altınordu ilçesi emniyet sorumluluk alanında hizmet veren Muhtarlara yönelik düzenlenen toplantıda ilk olarak Kadın Acil Destek Uygulamasını (KADES) tanıtan video gösterimi yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Muammer Erol, muhtarların kamu görevi yerine getirdiğini ifade ederek, “Sizler devletin en uçtaki vatandaşına doğrudan dokunan, 24 saat gözü, kulağı, her şeyisiniz. Biz sizi önemli buluyoruz ve önemsiyoruz.” diye konuştu.

Vali Muammer Erol, güvenlik hizmetlerinin şehrin yaşanabilirliğini doğrudan etkilediğine vurgu yaparak sözlerini şöyle tamamladı: “Güvenlik hizmeti olmazsa olmaz. Güvenlik yoksa evinizde dahi ailenizle oturup rahat aş, ekmek yiyemezsiniz. Aklınız hep dışarıdadır. Ama güvenlik varsa, bir endişeniz yoksa yaşadığınız yerde can ve mal emniyetiyle ilgili bir derdiniz yoksa, o zaman gecenin bir yarısı da canınız istediğinde alırsınız eşinizi, dostunuzu gezersiniz. Bunlar çok önemli göstergeler. Yatırımcılar açısından da baktığınızda güvenlik ortamı yatırımcıların ilk aradığı şey. Dolayısıyla bu seviyedeki güvenlik hizmetlerinin hayata geçirilmesi noktasında emek ve gayretlerinden dolayı sorumlu birimlerin başındaki arkadaşlarımıza ve personellerimizin tamamına canı gönülden teşekkür ediyorum.”

İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy ise, genel asayiş ve trafik konularıyla alakalı yapılan çalışmaların, toplumla birebir temas halinde bulunan muhtarların yürütülen hizmetlerle ilgili bilgilendirilmesinin oldukça önemli olduğunu belirterek, toplantıya katılan muhtarlara teşekkür etti. Haber merkezi 

Editör: Soner Özdemir