Geçen sezon başında hedefini şampiyonluk olarak belirleyen ve yaptığı kritik transferlerden bir tanesi olarak Hakkarigücüspor forması giyen sağ kanat ve bek oyuncusu Nazmiye Aytop'u transfer eden Ünye Gücü Futbol Kulübü, Süper Lige yükselmişti. Geride kalan sezonda özellikle Horozkent Spor Kulübü filelerine attığı müthiş golle hafızalara kazınan Nazmiye Aytop, takıma veda etti.

Ünye Gücü Futbol Kulübü-3

U-15 ve U-17 Kadın Milli Takım'da da forma giyen Nazmiye Aytop, Ünye Gücü Futbol Kulübü formasını 22 maçta giyerken sezonu iki golle tamamlamıştı. Sağ bekte özellikle ileri çıkışları ve rakiplerine yaptığı savunmayla dikkat çeken ve zaman zaman önde de oynayan Nazmiye Aytop  ''Bir sezon formasını terlettiğim, şampiyonluk ile taçlandırdığımız Ünye Gücü Futbol Kulübü'nden ayrılmış bulunmaktayım. Süper Lig'de başarılar dilerim'' açıklamasını yaptı.

Futbola Keçiören Belediyesi Bağlumspor'da başlayan 1995 doğumlu oyuncu daha sonra uzun süre Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET GSK takımında forma giydi. Hem sağ bek hem de sağ önde oynayan Nazmiye Aytop, Başkent'te Ankara Metropolspor ve Gölbaşı Belediyespor formaları giydi. Geçen sezon ise Atakaş Hatayspor ardından Hakkarigücüspor formaları giyen tecrübeli futbolcu, Ünye Gücü Futbol Kulübü performansı ile birlikte genel kariyerinde 154 maçta 118 gol attı.

Editör: Samet Karadağ