Necmettin Nursaçan öldü mü? Necmettin Nursaçan sağlık durumu nasıl? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Necmettin Nursaçan Kimdir

1942 yılında Kayseri'nin Hacılar ilçesinde doğan Nursaçan, ilkokul eğitimini de yine Hacılarda tamamladı. Ardından 1952-1957 yılları arasında Kur'an-ı Kerim, Sarf ve Nahiv gibi dini ilimleri öğrendi. Eğitiminde Kavgacı Osman Efendi ve Kiraz Ahmet Efendi gibi önemli hocalardan faydalandı. İmam-Hatip Okulu eğitimini ise Kayseri'de tamamladı.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nde bir yıl okuduktan sonra Kayseri'ye döndü. 1966 yılında Kayseri'de vaizlik görevine başladı. Ardından bir yıl süreyle Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde ihtisas yaptı. Hayatı boyunca çeşitli yurt içi ve yurt dışı hizmetlerde bulundu.

Vaazları, "Namaz ve Hikmetleri", "Ailenin Önemi" ve "Mukaddes Yolculuk (Hac)" gibi konuları içeriyordu ve Diyanet Yayınları tarafından sesli ve görüntülü olarak yayınlandı.

Bir dönem Kur'an kursu müdürlüğü de yapan Nursaçan, 17 Ekim 1988'de Kayseri il müftülüğü vekilliğine atandı. 15 Mayıs 1990'da ise bu göreve asaleten tayin edildi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atanmasıyla birlikte 7 Kasım 2005'te il müftülüğü görevinden ayrıldı. Emekliye ayrılana kadar bu görevde kaldı, emeklilik tarihi ise 15 Mart 2007 olarak kaydedildi.

Necmettin Nursaçan Sağlık Durumu Nasıl

Necmettin Nursaçan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.