Nestlé, İsviçre merkezli bir şirkettir. Ancak, dünyanın birçok ülkesinde üretim tesisleri ve satış ofisleri bulunmaktadır. Bu ülkelerden biri de İsrail'dir. Nestlé, İsrail'de 1964 yılından beri faaliyet göstermektedir. İsrail'deki ilk fabrikası, Tel Aviv'de kurulmuştur. Bu fabrikada, Nescafe'nin yanı sıra, diğer Nestlé ürünleri de üretilmektedir.

Nestlé'nin İsrail'de faaliyet göstermesi ve global bir marka olmasından kaynaklı olarak sık sık İsrail ile ilşkisi olduğu yönünde iddialar bulunuyor.

nestle

Nescafe hangi markanın?

Nescafe'nin İsrail'e ait bir şirket olduğunu söylemek doğru değildir.  Dünyanın en büyük içecek ve yiyecek üreticisi konumunda buluanan Nestle firmasına aittir. Genel merkezi İsviçre'nin Vevey kentinde bulunur. Nestlé'nin ürün gamı içme suyundan bebek mamasına, kahveden süt ürünleri, şişelenmiş su, kahvaltılık tahıllar, kahve ve çay, şekerleme, süt ürünleri, eczacılık ürünleri, dondurma, tıbbi gıda, dondurulmuş gıda, evcil hayvan maması ve atıştırmalıklarına kadar uzanmaktadır. 

nestle-kurucusu

Nestle'nin kurucusu kim?

Henri Nestlé'nin soyu 15. yüzyıl sonlarına dek uzanmaktadır. Nestlé ailesi Hans Heinrich ve Samuel Nestlin ile başladı. 1495 civarında üç oğlu doğdu. Büyük oğlu ise 1520 doğumluydu. Adı da başkan Nagold'du. Meslekler Babadan oğula geçmekteydi. Oğlu Ulrich, berber ve ilk camcı oldu. Neckar Dornstetten, Freudenstadt, Nagold ve Sulz için belediye başkanları çok sayıda sağladı.

nestle-markaları

Nestle markaları

Bebek Mamaları
SMA
Çikolata ve Şekerleme
Chokella, Crunch, Damak, Deliriums, Kit Kat, Nesquik, Nestlé Gofret, Nestlé Tablet, Polo, Toto
Dondurma
Mövenpick
Evcil Hayvan Mamaları
Cat Chow, Dog Chow, Gourmet Gold, Gourmet Perle, Pro Plan
İçecekler
Maggi, Nescafé, Nestlé Çikolata, Nestlé Sıcak Çikolata
Nesquik, Nestlé Sıcak Çikolata
Kahve
Coffee-mate, Nescafé 3ü1 Arada, Nescafé Cappuccino, Nescafé Classic, Nescafé Gold, Nescafé Falcı, Nescafé MyCafe, Nescafé Xpress, Nespresso
Kahvaltılık Gevrekler
Nesfit, Nesquik
 

Atakan Öztürk

Coca-Cola'nın Sahipleri Kimler? Coca Cola'nın Yahudi Sahipleri - Coca Cola'yı yıllarda yöneten Türk kim? Coca-Cola'nın Sahipleri Kimler? Coca Cola'nın Yahudi Sahipleri - Coca Cola'yı yıllarda yöneten Türk kim?