2023-2024 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'de Fevzi Çakmak Gençlerbirliği – Oney 52 Spor maçının ardından disiplin cezaları belli olurken, Ünye derbisinde yaşanan olayların ardından Fevzi Çakmak Gençlerbirliği cephesi verilen cezalara tepki gösterdi. Takımın yöneticisi ve aynı zamanda kaptanı olan Umut Öztürk, Orduspor-Kabadüz Belediyespor maçında da tartışılan cezaların verildiği Ordu Futbolu'nda cezaların neye göre verildiğini bilmediğini ve bazı takımlara ödül gibi cezalar verildiğini belirtti.

Fevzi Çakmak Gençlerbirliği – Oney 52 Spor maçında yaşananlarla ilgili örnek gösteren ve bu süreçte verilen cezaların adil olmadığını söyleyen Umut Öztürk ''Fevzi Çakmak Gençlerbirliği – Oney 52 Spor maçında rakip takım oyuncuları oyuncumuza tekme attı üç maç ceza vermişler. Bizim oyuncu gole giden oyuncuyu düşürdü kırmızı kart gördü iki maç ceza aldı. Çok adaletsiz bir kurul var. Bizim oyuncumuza tekme atıldı. Boğazına sarılıp formaları yırtıldı. Rakip takıma ödül gibi ceza vermişler'' dedi.

Umut Öztürk yaptığı açıklamada ''Görüntülerle bunları kanıtlamamıyoruz ama olsaydı çok farklı itiraz edecektik. Neye göre ceza veriyorlar anlamadık'' ifadelerini kullandı.