Futbolu bıraktıktan sonra kısa bir süre antrenörlük deneyimi yaşayan ancak uzun süredir yorumculuk yapan Nihat Kahvesi, Nutspor’da yorum yaparken ‘Nihat Kahveci Fotoğrafın Hikayesi’ konulu programda Cristiano Ronaldo ile yan yana olan fotoğrafın hikayesini anlattı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Portekiz ile Türkiye karşı karşıya gelirken, Nihat Kahveci bu maç içinde Ronaldo ile yaşadığı bir pozisyonu anlattı.

nihat kahveci

Kariyerinde futbol oynadığı dönemlerde hızlı bir oyuncu olduğunu söyleyen ve bunu etrafındaki herkesin de kendisine söylediğini belirten Nihat Kahveci: ‘’Ben çabuk oyuncuydum, sprintim, patlama kuvvetim 30-40 metre çabuktum. Bu konuda mütevazı olmayacağım. Benim arkadaşlarım da hem Socieadad’da hem Villereal’de hem Milli takımda, Fatih Terim de ‘Nihat sen çok çabuk oyuncusun’ derlerdi. Ben de hep buna inandım.’’ dedi.

Nihat Kahveci hangi takımların formasını giydi

Nihat Kahveci, Cristiano Ronaldo ile birlikte aynı pozisyonda yan yana koştuklarını ve bir anda Ronaldo’nun spor modunu açarak uçtuğunu söylerken bu anısını ‘’Korner atılıyor. Ben ceza sahası üstünde dönen topu alacağım oldu hadi düşerse diye. Topu birden rakip kaleci aldı ve Cristiano Ronaldo’ya verdi. Bende hani çabuğum diyorum ya patladım orada beraber depar atıyoruz. 10 metre beraberiz, 20 metre beraberiz, ‘vay harbiden çabukmuşum dedim’ spor tuşuna bastı. Birden uçtu, Hakan Balta kademeye gir dedim. O an dedim artık kimse bana çabuk demeyin.’’ şeklinde anlattı.

SAMET KARADAĞ 
 

Editör: Samet Karadağ