2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de mücadele eden ve sezonun ilk maçında Çatalpınar deplasmanında 9-1 kazanarak sezonu açan Orduspor, daha sonra ise kendisi adına sezonun ikinci maçında Gülyalı Turnasuyuspor'a 2-1 kaybetmişti. Bu mağlubiyet sonrasında erken toparlanan ve ligde ilk yarının son hafta maçlarının ardından liderliği eline alan Orduspor, ikinci yarı maçlarında da şu ana kadar puan kaybı yaşamadı. Ligin ikinci yarısında oynadığı iki maçını kazanan Orduspor, Gülyalı Turnasuyuspor maçında yine bir ilki yaşadı.

Zeyni-Ceylan

Bu sezon ilk ve tek mağlubiyetini Gülyalı Turnasuyuspor karşısında alan Orduspor, sezonun ikinci yarısındaki maçta rakibi Turnasuyu Futbol Sahası'nda 3-1 yenmeyi başardı. Orduspor, Gülyalı Turnasuyuspor ile oynadığı maç öncesinde Çamaşspor'u 6-0, Esnafspor'u 8-0, Kabadüz Belediyespor'u 2-0, Doğaspor'u 5-0, Demirspor'u 3-0 ve Çatalpınarspor'u 5-0 yenerken golsüz kazandığı maçların ardından ise Gülyalı Turnasuyuspor maçında ilk kez gol yedi.

Orduspor-33

Orduspor bu sezon ligde dört gol yerken bu gollerin üçünü Gülyalı Turnasuyuspor'dan yedi. Orduspor aynı zamanda üç farklı gruptaki takımlar arasında bir gol yiyen Galataspor ve üç gol yiyen Eskipazarspor'un ardından en az gol yiyen üçüncü takım konumunda yer aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ