Ordu’nun Altınordu ilçesi Düz Mahallede bulunan yeni Çarşı (kapalı çarşı) Millet Düzü Projesi için yıkılırken hala çalışmaların başlamaması tepki çekti.

VATANDAŞLAR ARAÇ ÇEKMESİN DİYE

Vatandaşlar tarafından çalışma başlamaması üzerine Millet Düzü Projesi’nin yapılacağı kapalı çarşı arsası bir süre otopark olarak kullanılmıştı. Ordu Büyükşehir Belediyesi de bunu fırsata çevirerek yasal olmamasına rağmen arsaya ORBEL personeli görevlendirilerek otopark ücret almaya başlamıştı.

OTOPARK ELİNDE PATLADI

Yasal olmaması nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından arsanın otoparka çevrilmesi tepki çekmiş ve belediye de mecburen ücretli otopark kararından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

 MİSİLLEME YAPTI

Kapalı çarşı arsasından otopark ücreti alamayan Ordu Büyükşehir Belediyesi ise vatandaşlara misilleme yaparak alanı kepçelerle kazarak araç girişine kapattı.

AYLARDIR ÇALIŞMA YOK

Aylardır etrafı çevrili olan ve Millet Düzü Projesi’nin yapılacağı kapalı çarşı arsasında hala çalışma yok. Seçime sayılı günler kala art arda mega proje açıklayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler, aylardır gözünün önündeki alana çivi bile çakmadı. haber merkezi

Editör: Soner Özdemir