Gurbette yaşayan Orduluların sıla özlemini bir nebze de olsun gidermek ve Ordu’nun her yönüyle tanıtılması amacıyla İstanbul’da bu yıl 12’incisi gerçekleşen Ordu Tanıtım Günleri devam esiyor.

İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanında gerçekleştirilen ve yüzbinlerce Orduluyu bir araya getiren etkinliklerin 2. gününde de Ordu Büyükşehir Belediyesi standı yoğun ilgi gördü.

 “Ordu Tanıtım Günleri” bir yandan da önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Ordu Tanıtım Günleri’ni ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler eşlik etti. Heyet alanda yer alan ilçe belediyeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların yer aldığı stantları gezdi. Büyükşehir Belediyesinin stantlarını da ziyaret eden heyete Başkan Güler, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi standında oyunlar sergileyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) etkinliklerin merkezi oldu. Doğaçlama gerçekleşen ve seyircinin katılımı ile sahnelenen gösterilerde Ordu’nun tarihi ve turistik mekanları eğlenceli bir dil ile anlatıldı. Gösterilere vatandaşında ilgisi yoğun olurken festival ise OBBKT ile renklendi.

Öte yandan etkinlik boyunca Ordu Büyükşehir Belediyesi standı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Stantta vatandaşlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmalar gösterilirken, fındık, Kybele çikolatası ve çorba ikramlarının yanı sıra çeşitli hediyeler dağıtılıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da günün belli saatlerinde stant önünde düzenlediği konserlerle Ordu Tanıtım Günleri’ni daha da eğlenceli hale getiriyor. Haber merkezi