Oflu Hoca Cemal Terzioğlu, uzun süre mücadele ettiği çeşitli hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Cenaze namazı, Küçükköy Merkez Camii'nde kılınarak 500 Evler Mezarlığı'na defnedilecektir. Sevenleri tarafından derin bir üzüntüyle karşılanan bu kayıp, manevi mirasıyla yaşatılacaktır.

Oflu Hoca Cemal Terzioğlu Kimdir?

Oflu Hoca olarak tanınan Cemal Terzioğlu, hayatını İslam'a hizmet etmeye adamış saygın bir din görevlisidir. Trabzon'un Of ilçesinde 1934 yılında doğan Terzioğlu, uzun yıllar imamlık yaparak birçok kişinin manevi rehberi olmuştur.

Hayatı ve Kariyeri

Cemal Terzioğlu, imamlık kariyerine Rize'nin İyidere ilçesinde başlamış, 1967 yılında İstanbul Küçükköy Merkez Camii'ne atanmıştır. 28 Şubat sürecinde emekli olmasına rağmen, aktif olarak İslam'a hizmet etmeye devam etmiştir.

Oflu Hoca Cemal Terzioglu

Kültürel ve Eğitimsel Katkıları

2018 yılında Küçükköy Kültür Eğitim Hizmet Vakfı'nı kurarak, toplumun eğitim ve kültürel faaliyetlerine katkıda bulunmuştur. Vakıf aracılığıyla pek çok kişinin dini ve kültürel eğitimine destek sağlamıştır.

Ölümü ve Mirası

Cemal Terzioğlu, çeşitli hastalıklarla mücadele ettiği son bir yılın ardından hayatını kaybetmiştir. Cenaze namazı, Küçükköy Merkez Camii'nde kılınarak 500 Evler Mezarlığı'na defnedilecektir. Onun bıraktığı manevi miras, öğrencileri ve sevenleri tarafından yaşatılacaktır.

Editör: Samet Varol