Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de en yüksek bütçe ile lige katılım sağlayarak grup maçlarında gösterdiği performans sonrasında şampiyonluğun en büyük favorisi konumuna gelen Kumruspor, Play-Off ilk maçında Eskipazarspor'a kaybetmişti. Bu sezon yeni antrenör Ömür Yakışık ile yepyeni bir kadro kuran ve ilk olarak grup liderliği hedefi koyan Kumruspor, ligin bitmesine bir hafta kala liderliğini garantiledi. Kumruspor'da genç antrenörü Ömür Yakışık ise yaptığı açıklamada hedefe ulaşma konusunda önemli ifadeler kullandı.

kumruspor-5

Daha önce futbol oynadığı ve kaptanlık yaptığı Kumruspor'da bu sezon A Takım Sorumlusu olan Ömür Yakışık ''Son maçın bitiş düdüğüyle birlikte ligi lider bitirmiş olduk ve önümüzdeki sezon yeni bir planlama olan Süper Amatör Lige katılık sağlayarak sezon öncesi vermiş olduğumuz sözümüzü tutmuş bulunuyoruz. Bizlere bu süre zarfında destek olan Kumru Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Yalçuva'ya ve Kumrulu işe adamlarımıza teşekkür ediyoruz. Daha fazla destekle takımımızı güçlendirerek Play-Off'da aynı başarıyı yakalamak istiyoruz. Bundan sonra takımımızın nereye kadar gideceğine tüm Kumrulular karar verecek. Her zamanki gibi hep destek tam destek. Bizim şehrimiz, bizim takımımız'' dedi.

Ordu 1.Amatör Lig A Grubu'nda 14 maça çıkan ve bu maçlarda 11 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Kumruspor 34 puan toplarken son haftayı bay geçecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ