Ordu-Giresun Havalimanı, 22 Mayıs 2024'te 9. yaşını kutladı. Deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ve dünyada üçüncü, Avrupa'da ise ilk olma özelliğini taşıyan havalimanı, bu süre zarfında 200 bin yurtdışı ve 7,8 milyon iç hat yolcusuna hizmet verdi.

Havalimanı Bölgeye Katkı Sağlıyor

Yılda 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olan Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu ve Giresun'un kalkınmasına önemli katkılar sunuyor.

Hangi Şehirlere Direkt Uçuş Var?

Türk Hava Yolları, A Jet, Pegasus ve SunExpress havayollarının sefer düzenlediği havalimanından, iç hatlarda İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir ve Ankara'ya direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor. Yaz döneminde ise Almanya'ya da seferler düzenleniyor.

ordu giresun-1

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), Ordu-Giresun Havalimanı'nın 9. yıl dönümüyle ilgili şu paylaşımı yaptı:

"Türkiye'nin ve Avrupa'nın denize dolgu yapılarak inşa edilen ilk havalimanı Ordu Giresun Havalimanımız, 22 Mayıs 2015 tarihinden bu yana yolcularımıza konforlu ve emniyetli seyahat imkânı sunmaya ve bölgenin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Başarılarla dolu nice yıllara..."

Ordu-Giresun Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Yüzde 33 Arttı! Türkiye'nin En Yoğun Havalimanları (2024) Ordu-Giresun Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Yüzde 33 Arttı! Türkiye'nin En Yoğun Havalimanları (2024)

Editör: Zeynep Telci