2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Ligi'nde sezonun ikinci yarısına hızlı bir başlangıç yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Bursa BESK ve KKTC Vakıflar'ı mağlup etmeyi başarmıştı. Üst üste aldığı iki galibiyetle birlikte ligde bir anda dördüncü sıraya yükselen Engelsizler Ordusu, bu hafta ise son anda oynanacak yeri değiştirilen maçta Bağcılar Belediyesi'nin Ordu'da konuk etti.

basketboll

Hafta başından bu yana Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu'nda oynanması planlanan Ordu Büyükşehir Belediyespor - Bağcılar Belediyesi karşılaşması, maçın başlamasına 24 saatten az bir süre kala Atatürk Kapalı Spor Salonu'na alındı. Cumartesi günü Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maça çok kötü başlayan Engelsizler Ordusu, maçın ilk çeyreğinde 14-22 geriye düştü. Maça formsuz başlayan Ordu Büyükşehir Belediyespor, rakibi karşısında beklenen geri dönüşü gerçekleştiremedi ve parkeden 60-62 mağlup oldu.

Haftaya Rakip Fenerbahçe Göksel Çelik

Ordu Büyükşehir Belediyespor aldığı bu mağlubiyet ile birlikte bu sezonun ikinci yarısında ilk kez bir maçtan mağlubiyetle ayrılan taraf olurken, takım önümüzdeki haftada deplasmanda Fenerbahçe Göksel Çelik'in konuğu olacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ