Futbolu Orduspor 1967 A.Ş.'de noktaladıktan sonra antrenörlük meziyetlerini Hollanda'da geliştiren ve ilk olarak Nevşehir Belediyespor'da Bölgesel Amatör Lig'de antrenör olarak Türkiye kariyerine başlayan Memiş Özata, uzun yıllar boyunca Ordulu teknik direktör Ali Rıza Sinan Bayraktar'ın ekibinde yer almıştı. Bayrampaşa, Orduspor ve sonrasında yine Bayrampaşa'da Bayraktar ile birlikte çalışan Memiş Özata, 2017-2018 sezonunda sürpriz bir şekilde Ordu 1.Amatör Lig'de Ulubey Belediyespor'un teknik direktörü olmuştu. 

Filipinler'de Oynayan Türk Savunma Oyuncusu Göktuğ ''Grup Aşamalarında Elendiğimiz İçin Çok Üzgünüm'' Filipinler'de Oynayan Türk Savunma Oyuncusu Göktuğ ''Grup Aşamalarında Elendiğimiz İçin Çok Üzgünüm''

Ulubey Belediyespor'da bir sezon kalan ve akabinde yine yardımcı antrenörlüğe dönen Memiş Özata, Slovakya 2.Lig ekibi Partizan Bardejov’u da çalıştırmıştı. Memiş Özata, kariyerine farklı bir yön vererek bu kez sınırları iyice genişletti ve Filipinler 1.Lig ekibi Cebu FC ile anlaştı. Cebu FC'nin Joshua Schirner'den boşalan teknik direktörlük görevi için Memiş Özata ile prensipte anlaşma vardığı öğrenildi.

Memiş Özata anlaşma ile ilgili olarak ilk açıklamayı 28 Ocak'ta yaparken “Filipinler Süper Lig Takımı CEBU F.C. ile ön anlaşma yaptık. Hakkımızda hayırlısı olsun.” demişti. Cebu FC'de ayrıca bir dönem Bölgesel Amatör Lig'de de forma giyen Türk stoper Göktuğ Demiroğlu da forma giyiyor.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ