2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Lig'inde ilk yarıyı Play-Off potasının bir basamak gerisinde tamamlayan ve sezonun ikinci yarısı için hazırlanan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı'nda hazırlıklar sürüyor. Ordulu tecrübeli ve genç basketbolculardan kurulu kadrosuyla Süper Lig'de tutunmaya çalışan hatta Play-Off hedefi için sürpriz sonuçlara da imza atan Ordu Büyükşehir Belediyespor, Bursa Engelliler Spor Kulübü'nü konuk edecek.

Ordu-Büyükşehir-Belediyesi

Ligde dört maçtır galip gelemeyen ve son galibiyetini 18 Kasım 2023'te deplasmanda Bağcılar Belediyesi karşısında alan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, ikinci yarının ilk haftasını BAY geçti. Ordu ekibi sezonun ikinci yarısında ise oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, Ordu'da oynayacağı maça ise taraftar desteği bekliyor. Dört maçtır kazanamayan Engelsizler Ordusu, sezonun ilk maçında deplasmanda kaybettiği Bursa BESK'i bu sefer yenmek istiyor.

OBB-6

Ligde şu ana kadar oynadığı 7 maçta 2 galibiyet ve 5 mağlubiyet alan Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı Play-Off potasının bir basamak gerisinde 5.sırada yer alıyor. Ordu temsilcisi, 20 Ocak 2024'te Bursa BESK karşısında Ordu'da galibiyet arayacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ