2023-2024 sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi'nde en kötü Play-Off oynama hedefiyle sezon başında kadro kurmaya çalışan ve kadrosuna kattığı oyunculardan birisi olan Danimarka Milli Takım pasörü Mikkel Hoff, Ordu ekibinden ayrıldı. 28 Ağustos’ta başlayan CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda Danimarka Milli Takım kadrosunda yer alan ve daha sonra Türkiye'ye gelerek AXA Sigorta Efeler Ligi'nde Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor forması giyen Mikkel Hoff, takımdan ayrıldı.

Akkuş Belediyespor'un Danimarkalı Yıldızı Türkçe Öğreniyor Akkuş Belediyespor'un Danimarkalı Yıldızı Türkçe Öğreniyor

Daha önce ülkesinin takımları DHV Odense, Middelfart VK, Ikast KFUM, Boldklubben Marienlys Odense'de forma giyerken daha sonra Hollanda’da Active Living Orion ve Belçika'da Lindemans Aalst formaları giyen Hoff, Türkiye'de yarım sezon kalırken kariyerinde ilk kez Fransa'da forma giyecek. Hoff, Türkiye'de sempatik tavırları ile dikkat çekerken zaman zaman Türkçe öğrenmeye çalıştığı videolar da sosyal medyada viral olmuştu.

Mikkel Hoff: “Türkiye’de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum” Mikkel Hoff: “Türkiye’de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum”

Mikkel Hoff

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, Fransa'nın Narbonne Volley takımından Milli Pasör Arda Bostan'ı transfer ederken, Fransız kulübü ile takas transferi konusunda anlaşarak Danimarkalı pasör Mikkel Hoff'u verdiği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ