Ordu Valisi Muammer Erol, il genelindeki Mevsimlik Tarım İşçileri Geçici Konaklama Alanları'nı (METİP) ziyaret ederek fındık hasat sezonu öncesinde yapılan hazırlıkları denetledi. Fatsa, Perşembe, Altınordu ve Ulubey ilçelerinde bulunan METİP alanlarında gerçekleştirdiği incelemelerde Vali Erol'a, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları eşlik etti.

İlk olarak Fatsa ilçesinin Saraytepe mahallesinde bulunan METİP alanında detaylı bir inceleme yapan Vali Erol, Fatsa Kaymakamı Avni Kula'dan alanda tespit edilen eksiklikler ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatları verdi.

Daha sonra Perşembe ilçesinin Kırlı mahallesinde kurulan METİP'i ziyaret eden Vali Erol, burada da işçilerin konforu ve güvenliği için sorunların ivedilikle çözülmesini istedi.

Ulubey ilçesinin Çatallı mahallesinde ve Altınordu'nun Saraycık mahallesinde bulunan METİP alanlarında yapılan bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarını da gözlemleyen Vali Erol, bu alanlardaki sosyal tesislerin kalitesine dikkat çekti. Altınordu'daki METİP alanında yer alan eğitim ve sağlık hizmetlerini de inceleyen Vali Erol'a, Altınordu Kaymakam Vekili Fatma Turhan Keser ve Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe eşlik etti.

Ordu’da Yamaç Paraşütü İçin Yönerge Hazırlandı Ordu’da Yamaç Paraşütü İçin Yönerge Hazırlandı

Editör: Atakan Öztürk