Voleybol faaliyetleri kapsamında 2024 yılı içerisinde düzenlenecek olan ve tüm gözlerin üzerinde olması beklenen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası için Türkiye İşitme Engelliler Voleybol Milli Takımı da hazırlıklarını sürdürüyor. Şampiyona öncesi hazırlıklarını Adana Yüreğir Olimpiyat Kamp Merkezi’nde sürdüren İşitme Engelli Kadın A Milli Takımımız turnuvada tecrübeli oyuncularla iyi bir hazırlık süreci geçiriyor. Kadroda ise geride kalan sezonu Ordu ekibi Voley Spor Kadın Voleybol Takımı ile geçiren İlkim Zehra Yılmaz da yer alıyor.

Giresun doğumlu olan ve Giresun'da genç yaşında kupalar kaldıran smaçör İlkim Zehra Yılmaz Milli Takımın tecrübeli oyuncularından bir tanesi olurken İşitme Engelli Kadın ve erkek A Milli Takımlarımız, Japonya’nın Tomugusuku şehrinde 5.si düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası öncesinde Adana Yüreğir Olimpiyat Kamp merkezinde hazırlıklarına devam ediyor. Smaçör İlkim Zehra Yılmaz, geçen sezon Ordu Voley Spor Kadın Voleybol Takımı'nda da dikkat çeken bir performans sergilemişti.

İşitme Engelli Kadın A Milli Takımı'nın, Japonya’nın Tomugusuku şehrinde 5.si düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası için 18 Haziran tarihinde Japonya uçuşunun gerçekleşmesi bekleniyor. 

Editör: Samet Karadağ