Ordu İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli su ürünleri kontrol görevlileri tarafından yapılan denetimler su ürünleri kontrol ediliyor ve denetleniyor.

Ordu’da 2024 yılının ilk 6 ayında; karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde toplam 608 adet denetim gerçekleştirildi.

Su Ürünleri Denetim 1

320 kilo balığa el konuldu

Denetimler sonucunda; avlanma yasaklarına uymayan ve yasak boydaki su ürünlerini satan 14 kişiye idari para cezası uygulandı. Denetimler sonucunda muhtelif miktarda av kalkan ağı, algarna ağı, serpme ağı, tırıvırı denilen paraşüt ve uzatma ağı gibi av araçlarına ve 320 kg istavrit ve barbunya el konulmuştur. Yapılan denetimlerle balık stoklarını korumak, sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak ve gelecek nesilleri su ürünlerinden mahrum bırakmamak amaçlanıyor.

Su Ürünleri Denetim 2

İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından kolluk kuvvetleri ile iş birliği içerisinde denizde, iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, yol kontrol noktalarında, su ürünleri perakende satış yerlerinde ve balık halinde denetimlere devam edileceği ifade edildi.

Hamsi avcılığına kota uygulaması getiriliyor Hamsi avcılığına kota uygulaması getiriliyor

Editör: Merve Tepecik