Ordu Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı alım garantisi, üreticilere hem güven veriyor hem de yeni alanlarda üretim yapmasını sağlıyor. Daha az finansmanla yatırımların yapılabilmesini sağlayan alım garantisi, Ordu’da vatandaşları üretime teşvik ediyor

Ordu Alım Garantisi

Mesudiye ilçesi Üçyol Mahallesi’nde yaşayan Celalettin Yalman, kendi sermayesi ile 2 bin kaz civcivi yetiştirmeye başladı. Gelecek yıllarda kaz sayısını artırmak istediğini belirten Yalman, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in son yıllarda tarım ve hayvancılığa verdiği destekleri herkes biliyor. Ben de kaz üretimi ile ilgili birkaç yıldır araştırma yapıyordum. Fakat en önemli sorun pazar sorunu oluyordu.” dedi.

Ordu Alım Garantisi 1

Yalman, “Büyükşehir Belediyemizin bize alım garantisi sözü vermesi bize güven verdi ve biz de bu işe başladık. Şu anda 2 bin baş civciv ile bu işe girdik. İnşallah bu yıl bir başlangıç oldu. Gelecek yıl bu rakamı 5 bine çıkarmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyemizin verdiği güvenle zevkle bu işi yapıyoruz” diye konuştu.

Ordu'da Gıda Denetimleri Devam Ediyor Ordu'da Gıda Denetimleri Devam Ediyor

Editör: Merve Tepecik