Yaz kış turizmine açık olan Ordu, her türlü aktiviteye elverişlidir. Ordu’ya geldiğinizde nasıl bir rota belirlemeli, hangi aktiviteleri yapmalı?  Ordu’ya geldiğinizde bir günde yapılacak en iyi aktiviteleri sizler için derledik. 

Sırrı Paşa’da Alışveriş

Ordu'nun alışveriş için en keyifli yer Sırrıpaşa Caddesi, 2020 yılında başlanan yenileme çalışmları sonrası şehrin en kalabalık ve işlek caddesi olmuştur.  Gezmekten keyif alabileceğiniz yerli ve yabancı birçok insanın uğrak yeri konumunda.

Boztepe’de Teleferik Gezintisi

Denizden, 530 metre yükseklikte bulunan, Ordu'nun en güzel manzarasını izleme fırsatı yakayabilrsiniz. Karadeniz'in bu harika manzarasını izlerken keyifli vakit geçirebilir ve fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.Ordu Sahilinde Balık Tutmak, Yürüyüş ve Tekne Gezintisi

 117 kimlometre uzunluğuna sahip olan Ordu sahili, 542 kilometreye sahip Karadeniz Sahil Yolun'daki deniz dolgusunun geçirilmediği yer olmasıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Otoyol ve çevre yolunun geçmediği yer olmasıyla Ordu sahilinde yürüyüş yapabilir ve tekne turlarıyla eşsiz deniz gezintisini deneyebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Ordu'nun yeşilinin bol olması nedeniyle Boztepe 'de yapılacak en güzel etkinlikten biri olan yamaç paraşütü mutlaka denemelisiniz. Manzaranın tadını çıkarabilir ve paraşüt yaparak muhteşem bir keyif imkanı yakayabilirsiniz. 

Asarkaya Kent Ormanı’nda Piknik 

Ordu'nun Ünye ilçesinde bulunan bu piknik alanı Asarkaya Kent Ormanı, bitki çeşitliliği ve doğayla iç içe atmoster yakalama imkanı sunuyor. Tepe konumu ile ağaçların arasından deniz ve orman manzarsını seyredebilirsiniz.