Ordu'da bu sene fındık dalları görenleri şaşırttı! Ordu'da fındık bahçelerinde her sene Ağustos ayında başlayan hasat öncesi, bu sene fındık dallarında baskın fındık olduğu ve rekoltenin bol olacağı tahmin ediliyor. Peki, Ordu'da Bu sene Fındık Dalları Baskın Mı? Bu yıl üreticinin yüzü gülecek mi? 

444486748 846031384225802 6305084063477070479 N

Ordu'da Bu sene Fındık Dalları Baskın Mı? 

Ordu'da bu yıl fındık dallarında bolluk mu olacak! Henüz hangi mahalleden çekildiği bilinmeyen bir görüntüde de net bir şekilde görülebilen bu durum, fındık üreticilerini oldukça mutlu ediyor. Ordu'dan paylaşıldığı düşünülen fotoğraf Sosyal medyada en çok paylaşılanların arasında yer aldı. Fotoğraf ile ilgili henüz net bir bilgiye ulaşılamadı. Ancak, Görüntülerde, fındık dallarının dolu olduğu görülüyor. Bu durum, bu yıl fındık rekoltesinin oldukça yüksek olacağının da bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Fındık, Ordu'nun en önemli tarım ürünlerinden biri. Bölgede fındıkla geçimini sağlayan binlerce insan var. Bu yıl fındık dallarının bollaşması, üreticilerin yüzünü güldürecek.

Fotoğrafın altına yapılan yorumlardan bir tanesinde bir kullanıcı; "Bu sene fındık dalları çok bollaştı. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştik. Bu sene rekoltenin çok yüksek olacağını umuyoruz" dedi.

Peki, ne anlama geliyor bu bolluk?

Uzmanlar, baskın fındık olmasının birkaç sebebi olabileceğini söylüyor. Yağışların düzenli olması, hava sıcaklıklarının ideal seviyede seyretmesi ve hastalıkların az olması bu sebepler arasında gösteriliyor.

Bol rekolte, fındık üreticilerinin yüzünü güldürürken, fındık fiyatlarının ne olacağı da merak konusu. Fındık sezonunun resmi olarak Ağustos ayında başlaması bekleniyor. O zamana kadar fındık dallarındaki bu bolluk, umutları da beraberinde getiriyor.

Enginyurt: Fındık Fiyatı En Az 160 TL olmalı Enginyurt: Fındık Fiyatı En Az 160 TL olmalı

Editör: Kerim Gültaş