Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük kariyerini sürdüren ve Trendyol 1.Lig ekibi Eyüpspor'u çalıştıran eski A Milli futbolcu Arda Turan, teknik direktörlük kariyerinin ilk başlarında akredite sorunu yaşamaya devam ediyor. Eyüpspor'da teknik direktörlük yapan ve birçok maçta akreditasyon sorunu yaşayan Arda Turan, maç anında akreditasyon kartını unuttuğu, takmadığı ya da görünür yerde tutmadığı için şu ana kadar 107 bin 250 TL para cezası alarak Türk spor tarihine geçmişti. Arda Turan'a ise Bitexen Giresunspor maçı öncesinde Eyüpspor'un Ordu'da yaptığı antrenman öncesinde değişik bir hediye verilmişti.

107 bin 250 TL Para Cezası Alan Arda Turan, Ordu'da Aldığı Komik Hediye İle Çözümü Buldu 107 bin 250 TL Para Cezası Alan Arda Turan, Ordu'da Aldığı Komik Hediye İle Çözümü Buldu

Eyüpspor'un geçtiğimiz haftalarda Bitexen Giresunspor maçı için Ordu'da yaptığı antrenmanı yerinde takip eden Spor spikeri Damla Uğurtürk “Sürekli bir akreditasyon kartı sorunu yaşıyorsunuz. ‘Dalgınım, unutuyorum’ diyorsunuz. Ben size büyük boy akreditasyon kartı yaptırdım. Sonra düşündüm bunu da unutursunuz gibi geldi bana. Tişört bastırdım hocam” dedi. Teknik adam Arda Turan aldığı hediye karşısında kahkahalara boğuldu. Arda Turan ise “Muhteşem bir mizah tebrik ederim. Buradan federasyon yetkililerine sesleniyorum artık unutursam haklısınız” demişti.

Arda Turan

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan bu haftada “akreditasyon kartını görünür şekilde asmadığı” konusunda profesyonel futbol disiplin kurula sevk edilen Arda Turan'a isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığı için ceza verilmedi.

Editör: Samet Karadağ