Ordu genelindeki okullarda hafta boyunca "28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü" kapsamında birçok etkinlik düzenlendi. Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'nde öğrenci ve öğretmenler yakan top, mendil kapmaca, sandalye kapmaca, yumurta taşıma, ip atlama ve halat çekme gibi oyunlar oynadı.

Öğrenci ve öğretmenlerin heyecanına ortak olan Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Çocuklarımız, birlik ve beraberlik içinde oynayarak hayatı öğrenirler. Geleneksel çocuk oyunları ile öğrencilerimizin birlikte oynamalarına fırsat tanıyarak sosyal ve kültürel açıdan gelişmesini sağlıyoruz. İlimiz ve ülkemiz genelinde öğrencilerimizin katılımı ile düzenlenen etkinliklerde unutulmaya yüz tutmuş oyunlar oynandı.” dedi.

Ordu Oyun Günü 1

Vargeloğlu, “Geleneksel oyunlarla kültürümüzün gelecek nesillere aktarılarak yaşatılmasını, küçükten büyüğe her yaştan bireyin öğrenmesini ve yaşamlarına oyunu dahil edebilmesini sağladık. Göz bebeğimiz öğrencilerimizin 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü’nü bir kez daha kutluyor, öğrenci ve öğretmenlerimize eğlenceli, sağlıklı, huzurlu ve başarılı eğitim hayatı temenni ediyorum." diye konuştu.

Kumru'da geleneksel çocuk oyunları şenliği coşkuyla kutlandı Kumru'da geleneksel çocuk oyunları şenliği coşkuyla kutlandı

Editör: Merve Tepecik