Ordu Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi ile Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Şahin Dere Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen, Ordu Valisi Muammer Erol’un katıldığı çalıştaya, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, üniversite öğretim görevlileri, öğrenciler ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

Engelsiz Yaşam Çalıştayı 1

Engellilerin toplumsal yaşama tam ve eşit katılımını sağlamak amacıyla çeşitli konular ele alınarak çözüm önerilerinin sunulduğu çalıştayda, katılımcılar engellilik konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşarak iş birliği olanaklarını değerlendirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştay, Ordu Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Sevim Acaröz, Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Altun, Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Dr. Aydın Bayarslan ile Eğitimde Görme Engelliler Derneği Ordu İl Temsilcisi Hamide Turan tarafından Erişilebilir Şehirler ve Ordu Üniversitesi, Engellilik ve Toplum Algısı ve Birey Odaklı Sosyal Hizmet ve Eğitimde Görme Engellilere Sunulan Fırsatlar konularında sunum yapıldı.

Engelsiz Yaşam Çalıştayı 2

Sunum sonrası konuşmacılara Vali Erol, Rektör Orhan Baş, Rektör Yardımcısı Bostancı ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Ordu’da Hayırseverlerin Yaptırdığı Atölyeler Açıldı Ordu’da Hayırseverlerin Yaptırdığı Atölyeler Açıldı

Editör: Merve Tepecik