Ordu, Karadeniz'in şahane bir parçasında konumlanmış olan bir tatil cennetidir. 100 kilometrelik sahil şeridi ve bu şeridin üzerine serpilmiş 30'dan fazla muhteşem plajı ile ünlüdür. İşte sizler için Ordu'da Hafta Sonu İçin 5 Mükemmel Aktivite ve Mekanını derledik. 

Ordu'da Hafta Sonu İçin 5 Mükemmel Aktivite ve Mekan

Ordu’da hafta sonu için nasıl bir rota belirlemeli, hangi aktiviteleri yapmalı, ne gibi heyecanları tatmalısınız? Hangi mekanlara gitmelisiniz? Ordu’da Hafta Sonu İçin 5 Mükemmel Aktivite ve Mekanını sizler için derledik…

Ordu'da Hafta Sonu İçin 5 Mükemmel Aktivite

5- Ulugöl’de bungalov konaklama 

Gölköy sınırları içinde yer alan Ulugöl, 2009 yılında Türkiye’nin 36. Tabiat Parkı olarak tescil edilirken; ziyaretçilerine piknik, doğa yürüyüşü, bisiklet turu, fotoğraf çekimi, bitki ve yaban hayatı gözlemleme gibi doğayla bütünleşik birçok imkân sunuyor. Şehirden uzaklaştığınız an, güzergahtaki yol boyunca bile nefes almaya başlıyor, temiz havanın ve özellikle sonbahar mevsiminde yaşanan görsel şölenin tadına varıyorsunuz. Çevresi ormanlarla kaplı, doğal yapısını koruyan büyüleyici bir gölün çevresinde yer alan bungalovlarda konaklayıp kuş cıvıltıları ve manzaraya uyanmak ise tercih etmeniz gereken seçeneklerden…

4- Yoroz’a tırmanış ve seyir terasından Ordu’ya kuşbakışı

Altınordu ilçesine 20 km mesafede bulunan Yoroz Kent Ormanı, Karadeniz’in sahilden en dik yükselen zirvelerinden bir tanesi konumunda yer alıyor. Zengin florası ile ünlü 930 rakımlı zirve noktasına kurulan panoramik seyir terası ile hem Giresun’u hem Ordu’yu bir arada seyredebiliyorsunuz. Yoroz, doğaseverler başta olmak üzere tatilcilerin, bisiklet ve ATV tutkunlarının, dağcılık ve kaya tırmanışı gibi spor meraklılarının ise temel rotalarından biri…

3- Yason’da günbatımı seyri 

Perşembe’nin 22 kilometre batısında yer alan Yason Burnu, harika günbatımı manzaralarına ev sahipliği yapıyor. Yason Burnu’nun hemen altında yer alan 2004 yılında aslına uygun şekilde restorasyonu yapılan Panaya Kilisesi ise mimari açıdan öneme sahip. Adını, Argonotlarla beraber burada karaya çıkan Yasonlardan alan yarımada, günümüzde ise şehirden uzaklaşıp nefes almak için birçok yerli ve yabancı turistin uğrak noktası. Dümdüz bir arazi, tarihi birkaç doku, yeşillik ve deniz… Yason Burnu günün her saatinde güzel, ama onu bir de güneş batarken kırmızının binlerce tonu altında görmelisiniz.

2- Çambaşı'nda kayak yapmak

Denize ve havalimanına en yakın kayak tesisi olup, 1,850 rakımlı Çambaşı yaylasının bütün güzelliklerine manzarasına hâkim bir konuma inşaa edilen Çambaşı Kayak Merkezi’nde, beyaza bürünmüş ağaçların arasında enfes bir kayak deneyimi sunuluyor. Şehir merkezine 54 km mesafede olsa bile, dilerseniz yaylada yer alan otel veyahut da bungalovlar ile doğayla iç içe bir konaklama imkânı yakalayabilirsiniz. 

1- Yamaç Paraşütü

Yeşilin bol olduğu ve gökyüzü ile bütünleştiği Boztepe üzerinde yapılacak en güzel şeylerden biri elbette manzaranın keyfini çıkartmak. Ancak manzarayı yamaç paraşütü yaparak izlemek ise muhteşem bir keyif.

Yüksekliği sebebiyle oldukça elverişli olan 530 rakımlı Boztepe, yamaç paraşütü sevenlerin ilgisini çekiyor. 250 metrekarelik atlayış pistine sahip bu alan, şehir merkezine yakınlığıyla da Brezilya'nın Rio de Janeiro şehri ile benzeşiyor. Atlayıştan sonra tekrar piste çıkmak teleferikle 7 dakika sürüyor. Burada bulunan tesis ve Ordu Yamaç Paraşütü Kulübü sayesinde deneyimli kişiler ile bağımlılık yapacak bu macerayı deneyimlemeniz mümkün.

Ordu'da Hafta Sonu İçin 5 Mükemmel Mekan

Ordu, Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biridir. Doğasıyla, tarihiyle ve lezzetli yemekleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Ordu'da ziyaret edilebilecek birçok mükemmel mekan bulunmaktadır. İşte size 5 mükemmel mekan önerisi:

5-Tepe Restoran

Ordu'nun en güzel manzaralarından birine sahip olan Tepe Restoran, Boztepe'de yer almaktadır. Şehri ayaklarınızın altında hissederek yemek yemek isterseniz Tepe Restoran'ı tercih edebilirsiniz. Restoranda Karadeniz pide çeşitleri, ızgara yemekler ve yöresel yemekler servis edilmektedir.

4- Derin Balık

Ordu'nun en iyi balık restoranlarından biri olan Derin Balık, denizin kıyısında yer almaktadır. Restoranda taze ve lezzetli deniz ürünleri servis edilmektedir. Ayrıca, restoranın manzarası da oldukça etkileyicidir.

3- Akamoy Boztepe Restoran

Ordu'nun en popüler restoranlarından biri olan Akamoy Boztepe Restoran, Boztepe'de yer almaktadır. Restoranda Karadeniz pide çeşitleri, ızgara yemekler ve yöresel yemekler servis edilmektedir. Ayrıca, restoranın manzarası da oldukça güzeldir.

2- Kervansaray Lokantası

Ordu'nun en eski restoranlarından biri olan Kervansaray Lokantası, tarihi bir konakta hizmet vermektedir. Restoranda Karadeniz mutfağının geleneksel lezzetleri servis edilmektedir.

1- Meşhur Pide

Ordu'nun en meşhur pidelerinden biri olan Meşhur Pide, şehrin merkezinde yer almaktadır. Restoranda Karadeniz pide çeşitleri servis edilmektedir.

Bu öneriler, Ordu'yu ziyaret edenler için sadece bir başlangıç noktasıdır. Ordu'da keşfedilecek çok daha fazla güzel mekan bulunmaktadır.

Ordu'da Yapılması Gereken 10 Aktivite! Ordu'da Yapılması Gereken 10 Aktivite!