Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Seyit Torun: Bolaman Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında ne yapıldı? Hangi yapılar inşa edildi? Belli değil. Projenin genel akıbeti konusunda verdiğimiz soru önergesinin yanıtlanma süresi yarın doluyor ancak henüz cevap gelmedi. Çok sayıda kamu kurumunun yatırımcı olarak katıldığı açıklandı ama hangi kurum hangi boyutta destek verdi onu da bilmiyoruz. Ordu’da gerçekleşen son sel felaketinden sonra Tarım ve Orman Bakanı’na bir önerge daha verdik. Umuyoruz ki tatmin edici cevaplar alabiliriz. İfadelerini kullandı.

 Milletvekili Seyit Torun’un Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği sorular:

1.    Ordu’da son yıllarda sıklıkla yaşanan sel felaketlerinin engellenmesi ve bölgedeki su yönetimini düzenlenmesi amacıyla Bolaman Nehri Havzası Projesi kapsamında hangi çalışmalar yürütülmektedir? Söz konusu çalışmalardan tamamlanmış olanları açıklar mısınız?

2.    Bolaman Nehri Havzası Projesi kapsamında küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadele için hangi çalışmalar yürütülmektedir? Söz konusu çalışmaların tamamlanmış olanlarını açıklar mısınız?

3.    Bolaman Nehri Havzası Projesi kapsamında doğal felaketlere ve iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadele için yürütülen çalışmalar için bugüne kadar yapılan harcamaların miktarını ve harcama kalemlerini açıklar mısınız?

4.    Bolaman Nehri Havzası Projesi uygulama alanında doğal afetlere ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı mücadele için yürütülen çalışmaların tamamlanacağı tarihi açıklar mısınız?   Haber merkezi

Bolaman Havzası'nda Destek Yağmuru Bolaman Havzası'nda Destek Yağmuru

 

Editör: Soner Özdemir