Fatsa'da 54 mahallenin kapsamda olduğu Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi'nin 2024 yılı destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı Tarım ve Orman Fatsa İlçe Müdürlüğü'nde gerçekleşti. Toplantıda, proje kapsamında üreticilere sunulacak hibe destekleri detaylı bir şekilde anlatıldı.

Toplantıya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden konu uzmanları Salih Yaşar Öztürk ve Anıl Deveci ile birlikte bölgedeki üreticiler katıldı.

2024 yılında gerçekleştirilecek proje uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaşıldı ve üreticilerin soruları yetkililer tarafından cevaplandırıldı.

Bolaman Havzası

Bolaman havzası projesi 2024 yılı desteklerinde neler var?

Kivi bahçesi kurulumu (toplam 55 dekar), Büyükbaş Hayvan Desteği (20 işletmeye 3'er adet simental gebe düve), Küçükbaş Hayvan Desteği (20 işletmeye 53'er adet Karayaka veya Bafra ırkı), Varroa hastalığına karşı ilaç (arıcılar için) % 100 hibeli, Fındık kurutma makinesi (katı yakıtlı - 3 ton kapasiteli), Kivi bahçesi olanlar akülü el budama makası ve ot tırpanı için başvuru yapabilir. Halen hayvancılık yapanlar süt sağım makinesi ve süt soğutma tankı için başvuru yapabilir.

HABER MERKEZİ

Ordu’da 392 Projeden Sadece 77 Tanesi Tamamlandı Ordu’da 392 Projeden Sadece 77 Tanesi Tamamlandı

Editör: Atakan Öztürk