Kazanan adaylardan ilk açıklamalar şu şekilde:

İsa Demirci: Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Geride bıraktığımız 10 yıl boyunca sadece bize oy verenlerin başkanı olmadık ve herkesi sevgiyle kucakladık. Yeni dönemimizde de aynı düsturumuzu sürdüreceğiz. Halkımızın bize olan güvenini ve teveccühünü boşa çıkarmamak için her zamankinden daha çok gayret ederek, ilçemizi daha ileri taşımak adına daha büyük özveri ile çalışmaya devam edeceğiz diye konuştu.

İzzet Gündoğar: Şimdi çalışma zamanı

Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar açıklamasında, “Kıymetli hemşerilerimizin destekleri yine seçimi Alnımızın Ak’ı ile kazandık. Cumhur İttifakımız kazandı yine Aybastı kazandı. Rabbime şükürler olsun ki sizinle yürüdüğüm bu yolda Belediye Başkanı olarak seçildim.  Şimdi çalışma zamanı. Şahsım ve ekip arkadaşlarımla birlikte size en iyi hizmeti getirmek için durmadan, yorulmadan çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın.” Dedi.

Leyla Çıtır: Hepimiz kazandık

Çamaş Belediye Başkanı Leyla Çıtır ise ilk açıklamasında, “Bu Çamaşımızın başarısıdır. Hep birlikte kazandık. İlçemiz artık kötü isimlerle değil kazanan isimlerle anılacak. Ben dedim birlikte kazanacağız ve birlikte kazandık.” Şeklinde konuştu.

Ahmet Özay: Her durumda kazanan Çatalpınar oldu

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Özay ise sonucun belli olmasından sonra yaptığı konuşmada, “Yaklaşık iki aydır yoğun bir tempo ile gerçekleştirdiğimiz seçim sürecini bu akşam tamamladık. Seçim çalışmaları sürecini nasıl sağduyuyla geçirdiysek, sonuçların açıklanmasının ardında aynı sağduyuyu göstermeniz için İyi Parti Çatalpınar Belediye Başkan Adayı Ahmet Ali İbaç ile birlikte açıklama yaptık. Siyasi partilerin adayları olarak sizlerin sağduyulu olmanızı rica ediyoruz. Her durumda kazananın Çatalpınar olduğunu unutmayalım.” İfadelerine yer verdi.

Mesut Karayiğit: Verdiğimiz sözleri tutma zamanı

Yeniden Refah Partisi’nden seçimi kazanan Çaybaşı Belediye Başkanı Mesut Karayiğit ise açıklamasında, Çıktığımız yolda aşk ile çalıştık. Kazanan şer odakları değil Çaybaşı oldu. Artık seçim süreci bitti. Zaferi kazandık. Bu andan itibaren geçmişe bakmadan verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Artık ilçemizde yeni bir dönem başladı dedi.

İbrahim Etem: Güçlü Fatsa’yı inşa edeceğiz

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte Türkiye’nin Yüzyılı olarak adlandırılan bu tarihi süreçte, Ordu’nun Yüzyılı başlıyor mottosuyla şehrimizi yeni projeler ve yeni hedeflerle güçlü yarınlara ulaştırmaya hazırız ve kararlıyız. Güçlü Ordu, Güçlü Fatsa”yı sizlerle birlikte inşa edeceğiz dedi.

Fikri Uludağ: Sevgi ile Yola Devam

Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ise yeni dönemde hiçbir ayrım yapmadan sevgi ile yola devam edeceğini söyledi.

Medet Sipahi: Gülyalı için hep birlikte çalışacağız

Gülyalı Belediye Başkanı Medet Sipahi, Gülyalı'yı daha yaşanabilir, daha güzel bir şehir haline getirmek için çalışacağım. Her birinizin sesini duyacağım ve hep birlikte, daha güçlü bir Gülyalı için çalışacağız. Bu önemli süreçte bana güvenen herkese teşekkür ederim. Sizlerin desteği olmadan bu başarıya ulaşamazdım. Sizlerin umutlarına ve beklentilerine layık olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz veriyorum şeklinde konuştu.

Cemil Coşkun: Gürgentepe’mizin yüzünü güldüreceğiz

Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun ise açıklamasında: “Dostlarım, canlarım, yol arkadaşlarım hepinize sonsuz teşekkürler. Hayatım boyunca sizlere iyi gelmeye çalışacağım. Gürgentepe’mizin yüzünü güldüreceğiz.” Dedi.

Osman Kaygı: Birlikte daha çok işler yapacağız

İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, desteklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür ederek, “Her zaman dediğimiz gibi halkımız varsa biz varız. Birlikte daha çok işler yapacağız dedi.

Yener Kaya: Destek verenlere teşekkür ederim

Kabadüz Belediye Başkanı yener Kaya, Bu başarı, güçlü bir teşkilatın birlik ve beraberliği sayesinde mümkün oldu. Şimdi, ilçemizi daha da geliştirmek adına yeni bir döneme kararlılıkla adım atarken, bize destek veren herkese içten teşekkürlerimi sunuyorum diye konuştu.

Bülent Güney: Canla başla çalışacağım

Kabataş Belediye Başkanı Bülent Güney ise konuşmasında, bu evladınız size karşı mahcup duruma düşmeyecek. Emekleri boşa çıkarmayacağız. Canla başla çalışıp Kabataş’ı marka ilçe yapmak için çalışacağım dedi.

Sait Korgan: Belediye artık adaletli yönetilecek

Korgan Belediye Başkanı Sait Korgan, Korgan artık yeni bir yönetim anlayışı ile güven adalet ve hakkaniyetli bir kadro ile yönetilecek diye konuştu.

Yusuf Yalçuva: Hiç kimse kaybetmedi

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva ise açıklamasında, Hiç kimse kaybetmedi, Kumru kazandı diyerek birlik mesajı verdi.

Cengiz Koçyiğit: Bu yarışın kaybedeni yok

Mesudiye Belediye Başkanı Cengiz Koçyiğit ilk açıklamasında, Omuzlarımıza yüklemiş olduğunuz sorumluluğun farkındayız. Önceliğimiz Mesudiye ve Mesudiyeli kimliği olacaktır. Bu yarışın kaybedeni olmadığı gibi, Kazanan sadece Mesudiye olmuştur ifadelerine yer verdi.

Cihat Albayrak: Vakit çalışma vakti

Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak, Perşembe’mizin tarihini birlikte yazacak, birlikte şehrimizi yeniden inşa edeceğiz. Seçim sürecinde destek veren ve vermeyen, bizlere oy veren ve vermeyen, tüm siyasi partilerin teşkilatlarının hayallerini birlikte gerçekleştireceğiz. Bizlere zafer nasip eden Rabbime şükürler olsun. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Vakit Perşembe vakti, vakit çalışma vakti şeklinde konuştu.

İsa Türkcan: Şimdi çalışma zamanı

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Şimdi durmadan, yorulmadan güzel ilçemiz için hep birlikte çalışma vakti. Ulubey yüzyılı hedefiyle, milletimizin emrinde, eser ve hizmet belediyeciliğimizi daha da yukarılara taşıyacağız dedi.

Hüseyin Tavlı: Kazanan Ünye oldu

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, vatandaşların desteğiyle yeniden belediye başkanı seçilirken seçim coşkusunu Cumhuriyet Meydanı’na gelen vatandaşlarla kutladı. 31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimi kesin olmayan sonuçları sandıklarda oy sayımının tamamlanmasının ardından açıklandı.

Seçim sonuçlarının Ünye’ye ve Ordu’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Tavlı, “Ordu’da Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye’de Hüseyin Tavlı ile durmak yok Cumhur İttifakı ile yola devam diyenlere selam olsun. Davasına sahip çıkanlara, Cumhur İttifakı’na sahip çıkanlara selam olsun. Bize güvenen ve inanan tüm vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Bu seçimin kazananı her zaman Ünye olacak ve Ünye olmuştur. Yarından itibaren durmak yok yola devam diyerek ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Editör: Soner Özdemir