Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen yarışma ve ödül törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları, öğretmenler, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışma öncesi bir konuşma gerçekleştiren Başkan Güler öğrencilere başarılar diledi. Başkan Güler sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Ordu’muzun 2 güzide lisesi bugün burada çok güzel bir münazara yarışması yapıyor. İnşallah münazara kültürünü halkımızda da benimseriz. Bu bizim hayatımızda yaygınlaşsın, hayatımızın vazgeçilmez unsuru olsun. Burada seçilen konu da çok güzel. Öğretmenlerimiz, jüri üyelerimizin katkılarıyla çok güzel bir sonuç çıkacak diye ümit ediyorum. Sizlerden yeni bakanlar, milletvekilleri, devlet başkanları çıkabilir. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

Finalistler kıyasıya mücadele etti

Final münazara yarışmasında ilimiz sosyal, ekonomik, kültürel, teknolojik ve doğal kaynakları baz alındığında kendine yetebilen potansiyele sahip bir şehirdir temalı konu ile Ordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilimiz sosyal, ekonomik, kültürel, teknolojik ve doğal kaynakları baz alındığında kendine yetebilen potansiyele sahip bir şehir değildir temalı konuyla da Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi mücadele etti.

Birinci  Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi Oldu

Yarışma sonucunda fikirlerini en iyi sunarak jürilerden en fazla puanı toplayan Ünye Mehmet Refik Güven Anadolu Lisesi öğrencileri birinci olurken, Ordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, yarı final müsabakalarında kaybedenler arasında diğer takıma göre daha yüksek puan alan Akkuş Salman Çok Programlı Anadolu Lisesi ise üçüncü ilan edildi.

Düzenlenen tören ile derece elde eden okullara Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ödüllerini verdi.

Kompozisyonda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı 

Öte yandan “Hayalimdeki Ordu Kompozisyon Yarışması’nda ise Aleyna Irmak Avcı birincilik, Talha Arada Anar ikincilik, Elif Turda ise üçüncülük elde etti. 4. 5. ve 6. olan yarışmacılarla birlikte derece elde eden öğrencilere ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fahri Zaimoğlu tarafından ödülleri verildi.

Haziran ayı kültürel etkinliklerle dolu Haziran ayı kültürel etkinliklerle dolu

Editör: Zeynep Telci