Uzun süredir forma tedarikçisi olarak Nike ile çalışan Galatasaray, yeni sezonda Puma ile yoluna devam edeceğini açıklamıştı. Nike ile 13 yıllık birlikteliğin sonuna gelen Galatasaray, Puma ile anlaşmaya varmış ve bu süreçte Puma ile anlaşma detaylarında 25 Milyon Euro ödeme yapılacağı açıklanmıştı.  Ayrıca KAP’a bildirilen anlaşmada sportif başarıya dayalı primler ve lisanslı ürün satışı üzerinden hesaplanacak tutarda ödemeler de Galatasaray’ın kasasına gireceği belirtilmişti. Taktik Mania'dan Mehmet Özcan'ın haberine göre Galatasaray'ın yeni sezonda giyeceği formalardan profesyonel forma 6 bin TL, taraftar forması ise 3 bin TL'den satışa çıkacağı iddia edildi.

Galatasaray Başkanlık seçimi kaç yılda bir yapılır?

2024-2025 sezonundan itibaren Galatasaray formalarının Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde SLN Tekstil ve Erateks’te üretileceğini açıklamıştı. Bu açıklamayı ise Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Fatsa Belediyespor'un eski Başkanı olan Tayfun Karataş yapmıştı. Galatasaray, Puma ile 5 yıllık resmi anlaşmaya imza atarken Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Tayfun Karataş ‘’2024-2025 Futbol sezonunda ülkemizin 4 büyük kulübünden biri olan Galatasaray Futbol Kulübü’nün formaları da tıpkı Fenerbahçe formaları gibi artık Fatsa Organize Sanayi Bölgemizde, bizim insanımızın emeği ve alın teri ile bizim şehrimizde üretilecek. Böylece 4 büyük kulüpten iki kulübün formalarında Fatsa’mızın imzası olacak. Puma ile yapılan anlaşma sonrası formaların üretimi Organize Sanayi Bölgemizin önemli yatırımlarından SLN Tekstil ve Erateks firmalarımız tarafından gerçekleştirilecek. Artık alışkın olduğumuz bu tür büyük başarılarından dolayı SLN Tekstil ve Erateks’in değerli yatırımcılarına bir kez daha tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyorum.’’ demişti.
 

Tayfun

Puma elit kategorisinde olacak sarı-kırmızılıların 2024-205 sezonu formaları oldukları iddia edilen tasarımlar ortaya çıkarken yeni sezon forma tanıtımının 2 Temmuz Salı günü saat 19.05’te Galatasaray Adası'nda yapılması planlanıyor. Galatasaray'ın yeni sezonda giyeceği formalardan profesyonel forma 6 bin TL, taraftar forması ise 3 bin TL'den satışa çıkacağını Taktik Mania'dan Mehmet Özcan açıkladı.
 

Editör: Samet Karadağ