22-30 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek IWBF U23 Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan U23 Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Ankara'daki hazırlıklarının sonuna geldi. 6-13 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ankara TOHM’da kampa giren U23 Tekerlekli Sandalye Milli Takımı  daha sonra ise 24-31 Mayıs tarihleri arasında Ankara Gölbaşı'nda kampa girdi. 15 sporcunun katılımıyla gerçekleşen kampta antrenmanların yanı sıra teknik toplantılar, performans ve kuvvet testleri de yapılıyor. Kamp sonunda Milli Takım, Hollanda’da turnuvaya katılacak.

2021-2022 sezonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı forması ile şampiyonluk yaşayarak 1.Lig'den Süper Lig'e çıkan takıma önemli katkılar sağlayan genç basketbolcu Abdülkerim Gökpur,  2022 yılında ise Tekerlekli Sandalye Mini Dünya Kupası Dostluk Turnuvası'da formasını giydiği Türkiye Tekerlekli Sandalye U23 Erkek Milli Takımı ile Mini Dünya Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

Ordulu basketbolcu Abdülkerim Gökpur'un da yer aldığı U23 Tekerlekli Sandalye Milli Takımı 22-30 Haziran tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de IWBF U23 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Editör: Samet Karadağ