Orduspor formasıyla profesyonel sözleşme imzalayan ve özellikle Orduspor'un 3.Lig'de mücadele ettiği sezon gösterdiği performans ile dikkat çeken Emre Usta, 2017-2018 sezonunda 23 Elazığ Futbol Kulübü'ne transfer olmuştu. Elazığ ekibinde bir sezon kalan ve birçok takımda forma giydikten sonra bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de Tire 2021 Futbol Kulübü ile ilk yarıyı geçiren Emre Usta, yeniden 23 Elazığ Futbol Kulübü'ne döndü.

usta-2

Bölgesel Amatör Lig'de sadece 5 karşılaşmada sahaya çıkan Emre Usta, daha fazla forma şansı bulacağı bir takıma gidebilmek için takımdan ayrılmıştı. Ordulu orta saha Usta, bir dönem 3.Lig'de 17 maça çıkarak Play-Off oynama başarısı gösterdiği 23 Elazığ Futbol Kulübü ile yeniden anlaştı ve 3.Lige geri döndü.

Orduspor altyapısından yetişen ve A Takım'da 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig'de forma giydikten sonra sırasıyla 23 Elazığ Futbol Kulübü, Silivrispor, Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.,Fatsa Belediyespor, Merkür Holding Erbaaspor ve yeniden Fatsa Belediyespor formaları giyen Emre Usta profesyonel liglerde 175 maça çıktı. Emre Usta, Tire 2021 Futbol Kulübü ile sezonun ilk yarısında sadece 5 maça çıkabilmişti.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ