6.5 sezondur Ordu dışında birçok farklı takımda forma giyen 1996 doğumlu kanat forvet Alihan Öztürk, Ordu'ya geri dönebilir. Orduspor forması ile 1.Lig ve 3.Lig'de 44 karşılaşmada forma giyen Alihan Öztürk, takımın profesyonel liglere veda etmesinin ardında kariyer planlamasını Ordu dışında yapmıştı. Hem profesyonel lig hem Bölgesel Amatör Lig hem de Yerel Amatör Liglerde sayısız maça çıkan Alihan Öztürk, bu sezonun ikinci yarısında Ordu'ya geri dönebilir.

Orduspor'dan ayrıldıktan sonra sırasıyla Dersimspor, Gaziosmanpaşa, İstanbul Beylikdüzüspor, Merzifonspor, Yozgatspor 1959 Futbol Kulübü, Kahramanmaraş Kurtuluşspor, İstanbul Beylikdüzüspor, Çubukspor Futbol A.Ş., Şırnak Petrol Spor Kulübü ve son olarak Çerkezköy 1911 Doğanspor'da forma giyen Alihan Öztürk yeniden Ordu'da dönerek Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşamak istiyor. Geçen sezon başında da Gülyalı Turnasuyuspor ile ön görüşme yapan ancak anlaşma olmayan Alihan Öztürk'ün bu kez ise Ordu'ya transfer olma ihtimalinin daha yüksek olduğu öğrenildi.

Alihan Öztürk kariyerinde forma giydiği takımlarda Bölgesel Amatör Lig'de 17 maça çıkarken, Merzifonspor forması ile ise yerel ligde şampiyonluk sevinci yaşamıştı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ