Ordu'da Orduspor'un amatör ligde yer almasıyla birlikte 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. takımları zaman zaman 'Orduspor' üzerinden taraftarlardan destek isterken geçmiş iki sezonda bu yanılgıyı taraftarlara empoze eden Orduspro 1967 A.Ş.'den sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü için özellikle Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanan 3.Lig final maçı ile bu konu üst seviyeye taşındı. İstanbul'da oynanan maçta İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanan maçta tribünler Mor-Beyaz olurken özellikle İstanbul'da ikamet eden Ordulular 52 Orduspor Futbol Kulübü olduğu yanılgısına kapıldı.  İstanbul Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta tribünlerinde yer alan taraftarlar ise 'Orduspor' olarak aslında 1967 yılında kurulan Orduspor'u değil 1973 yılında kurulan Ordu İl Özel İdarespor'u destekledi.

320D9 Logo Tescillendi

Ordu İl Özel İdarespor olarak 1973 yılında kurulan ve yaklaşık 40 yıl amatör ligde mücadele eden zaman zaman lige katılım sağlamayan takım bir süre Köy Hizmetlerispor ismini de kullanmış, 2013-2014 sezonunda ise 1.Amatör Lig'de şampiyon olup Soyaspor'u Play-Out maçında eleyerek tarihinde ilk kez Bölgesel Amatör Lig'e çıkmıştı. Bölgesel Amatör Lig'de Güzelorduspor olarak ismini değiştiren ve dönemin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın büyük desteği ile 2016-2017 sezonunda Bölgesel Amatör Lig 4. Grup'ta şampiyon olup 23 Nisan 2017'de oynanan Play-Off maçında Arsinspor'u 2-1 yenen Ordu ekibi tarihinde ilk kez 3. Lig'e yükselmişti. 3.Lige yükseldikten sonra Yeni Orduspor ismini alan Ordu ekibi 2019-2020 sezonunda ise Yeni Orduspor olan ismini 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak değiştirmişti.

52 Orduspor Futbol Kulübü resmi internet sitesinden 'İsim Ve Logo Tescillendi' başlığı altında kulübün isim değiştirme konusunda ''22 Aralık'ta gerçekleştirdiği genel kurulunda isim ve logo değişikliği kararı alan Yeni Orduspor, bunun için 7 Ocak'ta Türkiye Futbol Federasyonuna başvuru yaptı. Yeni Orduspor Kulübünün, Türkiye Futbol Federasyonuna yapmış olduğu, isim ve logo değişikliği başvurusu dün TFF yönetim kurulu toplantısında kabul edildi. Kulübün adı 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak tescil edildi.'' açıklamasını yapmıştı.
 

Editör: Samet Karadağ