İYİ Parti’nin GİK Üyesi Raşit Emir Süer, aslen Ordulu olan iş insanı birçok önemli yatırımı bulunuyor. Süer, Mayıs 2023 seçiminde İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı gösterilmiş ancak seçilememişti.

Aday olacak mı?

Öte yandan grup toplantısı öncesinde bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Süer’in adaylığına sıcak baktığını konuşuluyor. Ankara’da olan Süer’in aday gösterilip gösterilmeyeceği ise şuan için netlik kazanmadı. 

raşit-emir-süer

Raşit Emir Süer kimdir?

Süer,1984 yılında Ordu'da doğdu ve babası Tayfur Süer bir iş adamıdır. 2016 yılında Paket Taxi şirketini kurarak büyük bir başarıya imza atan Süer, 2021 yılında genç girişimci ödülünü kazandı. Şirketi, Migros ile yaptığı yatırım anlaşması ile büyük bir ivme kazandı ve yaklaşık %60'ı Migros'a satıldı. Raşit Emir Süer'in mesleği, girişimciliğin yanı sıra Paket Taksi'nin CEO'luğudur.

Şirketin büyüklüğü, yaklaşık 6 bin çalışanı ve 3 bin motoru ile göz önüne serilmektedir. Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan Raşit Emir Süer'in İnstagram hesabında 34 bin takipçisi bulunmaktadır. Başarılı kariyeri ve girişimcilik başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Süer'in biyografisi ve hayatı merak edilen konular arasındadır.

Atakan Öztürk

CHP'de Aday Adaylığı Başvuru Tarihi Belli Oldu CHP'de Aday Adaylığı Başvuru Tarihi Belli Oldu