Ordu’nun Altınordu ilçesinde Ceren Özdemir Meydanında basın açıklaması yapan Ordu KATAK Genel Sekreteri Olgun Aydın şu ifadelere yer verdi:

“Bundan tam bir sene önce, 6 Şubat 2023 tarihinde, hepimiz en güvenli sığınaklarımız olan evlerimizde uyurken sabah 4:17’de Kahramanmaraş’ımızda kelimenin tam anlamıyla yer yerinden oynadı ve birkaç saniye içinde dünyamız başımıza yıkıldı. İşte biz, Yüzyılın Felaketinde, depremin ikinci günü sabah 06:00 den itibaren Adıyaman’da akabinde Hatay’da Arama Kurtarma ve İnsani Yardım çalışmalarına katılmış Destek AFAD Gönüllüleri olarak, bir araya gelerek bir daha böyle bir felaketle karşı karşıya kalırsak neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Örgütlü Sivil toplumun gücüne de inanarak Depremde Adıyaman ve Hatay’da, Sel Afetinde Dereli’ de, Rize’de, Artvin’de ve Bartın’da, Sinop’ta, Kastamonu’da, Zonguldak’ta ve en nihayetinde Ordu’da edindiğimiz tecrübeleri bir Dernek çatısı altında birleştirmeye, paydaşlarımızla güç birliği yaparak büyütmeye karar verdik. Bu kapsamda kurucumuz Gürkan Baş başkanlığında bir araya gelerek Ordu KATAK Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneğini kurduk. Yola çıkarken güç aldığımız yegâne unsur, şüphesiz afet sonrasında yaşanabileceklere bizzat şahitlik ettiğimiz 6 Şubat Depremleri oldu.

Herkesi derneğimize destek olmaya davet ediyoruz

Yurt içinde ve yurt dışında, mensubu olduğumuz yardımsever Türk Milleti’nin afet sahasındaki bir temsilcisi olmaktan başka bir gaye gütmeden, herhangi bir siyasi oluşumun, dini-milli grupların, tarikat ve cemaatlerin yâda başka herhangi bir çıkar grubunun payandası-paydaşı olmadan, Arama Kurtarma ve İnsani Yardım çalışmalarında asla herhangi bir din, dil, cins, ırk, sosyal statü, siyasi görüş, ayrımı yapmadan, İnsanı ve insanın da bir parçası olduğu doğayı afetin etkilerinden korumaya söz vererek yola çıkıyoruz. Son olarak; Tüm Ordulu hemşerilerimizi hemen her platformda ücretsiz olarak sunulan afet bilinci eğitimlerini almaya ve tatbik etmeye, Afad Gönüllüsü olmaya, Orduya ve ülkemize bir değer katmak üzere kurduğumuz derneğimize destek olmaya, arama kurtarma ve insani yardım faaliyetlerinde görev almak isteyen genç yaşlı, kadın, erkek, esnaf, memur, işçi, çiftçi, öğrenci herkesi, tüm Orduluları, derneğimize üye olarak güç vermeye davet ediyoruz.” Haber merkezi

Fatsa’da Deprem Şehitleri İçin Dualar Edildi Fatsa’da Deprem Şehitleri İçin Dualar Edildi

Editör: Soner Özdemir